- 437 -de brochure: De drankkwestie in hot Ned. Ind. leger" van den kapt. dei Infie. J.J.B. Fanoy veel in het dagverblijf zitten. Eens hoorde ik een B.C. zeggen, dat hij zoo dikwijls had moeten straffen voor het dragen van een slaapbroek onder de sergen pantalon. Zoo vraag ik, hoeveel straffen zouden er wel uitgedeeld zijn, omdat de thans vei vallen halsdas met bij de attila gedragen werd? Dames en matro zen zyn gekleed als zij met blooten hals loopen, doch de soldaat was it nog met, wanneer zijn hals in de tropen omsloten was met den ïaag van de attila. Ik zou zeggen, die staande kraag vervalt ook en wordt vervangen door een liggende. Laat ons dan ook liever in dat dragen van de slaapbroek onder de pantalon een practische vingerwijzing zien, dat het misschien zóó beter is, zij kleedt luch tiger, het sergepak is toch al zoo warm. Verder wordt bij gebruik te velde de sprei te kort geoordeeld, zij zou ongeveer een halve meter langer moeten zijn om die over't hoofd te kunnen slaan zoodat hoofd en voeten beide tegen muskieten beveiligd zijn Om hiermede een proef te nemen, late men het dragen van e slaapbroek in stede van de onderbroek toe, kabaaien (die s echts een cent duurder zijn) in plaats van hemden ontvan gen en make men de sprei b.v. V» of 4 langer. Hiervoor wordt een sprei in drieën of vieren gedeeld, voor 3 a 4 man krijgt men dus een stuk voor verlenging. Wordt hierdoor in een behoefte voor- zien, dan kan later hierop bij de aanbesteding worden gelet Kosten, die de wijzigingen in de uitrusting mochten mee brengen, kunnen mi. mede gemakkelijk uit het betalen der besproken gelden geschieden. Verder acht ik het wenschelijk, dat voor alles, wat meer aan vernieuwing toekomt dan onder de bedragen ad f 15,52 en 16 14 is vermeld, zooals chevrons, sabelkwasten, onderscheidingstee kenen enz., op afzonderlijke staten model No. 27 of 28 wordt ont vangen. Dit wordt dan in den regel ook reeds gedaan, omdat et aantal rubrieken niet voldoende is om alle artikelen voor e en giaad te kunnen bevatten. Het bedrag, waarop ieder recht heeft, wordt in de 5e rubriek ingevuld, het noodige ontvangen -en verder gehandeld als hiervoren is aangegeven. Ten slotte nog het in handen geven der indemniteit. Ik zou wenschen, dat dit voor de ongehuwden op de Rijkspostspaarbank er elegd, en dus alleen aan de gehuwden direct werd uitbe-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 471