B0EKBE00RDEEL1NG. Reglement op het houden van aanbestedin gen ten behoeve van rs lands dienst in Keder- landsch-Indië met de daarbij behoorende modellen, zoomede de ambtelijke voorschriften, in acht te nemen bij de toepassing van dit reglement. Yan aanteekeningen voorzien, be werkt door M. C. Boon, kapitein intendant en J M. Raaijmakers. Ie. Luitnt. kw. (Bata via. G. Kol ff en Co. 1901). „Met de uitgave van dit werkje is door de samenstellers getracht eene „volledige verzameling te leveren van alle bepalingen en voorschriften, „waarvan de kennis van belang kan zijn voor hen, die met het houden „van aanbestedingen voor leveringen en werken ten behoeve van's lands „dienst eenige bemoeienis hebben of kunnen hebben". Aldus vangt het Voorberichtvan bovengenoemd boekwerk aan. Of de schrijvers geslaagd zijn in hun streven om zoo volledig mogelijk te zijn, kan slechts in de practijk blijken. Doch zelfs al mochten er eenige onvolkomenheden in hun werk worden aangetroffen, dan nog verdienen de heeren Boon en Raaymakers den dank van een ieder, die met het Aanbestedingsreglement te maken heeft, voor hun pogen om orde te brengen in den chaos van bepalingen, beslissingen, aanschrijvingen, cir culaires enz. waarin haast geen weg was te vinden. Redactie. Ter aankondiging ontvangen: Velddienst- en gevechtsoefeningen. Eene bijdrage tot opleiding van onderaanvoerders van het Indische leger; door J. C. van den Belt, kapi tein der Infanterie. II Handelingen uit den kleinen oorlog tegen den in- landschen vijand. Een bespreking volgt in de volgende aflevering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 486