V A R I AA. Het algemeen Nederlandsch Verbond. Gaarne voldoen wij aan liet verzoek van het bestuur der groep Neder landsch-Indië van het Algemeen Nederlandsch Verbond om van de uit gegeven circulaire met een aanbevelend woord melding te maken. Wij kunnen n.h.v. tot bereiking van dat doel niet beter doen dan den brief van het bestuur, de iu December 1901 verschenen circulaire eu de Voorwaarden van lidmaatschap hierachter af te drukken. Meer dan elders zal n.h.v. het nut van aansluiting van alle Nederlandsch sprekende elementen in het leger begrepen worden, terwijl ook de voor deden verbonden aan het, door de kracht van één taal, één worden van alle tot nog toe min of meer gescheiden elementenEuropeaan, Indo- Europeaan en inlander, ons duidelijk voor oogen staan. Moge de opneming van het achtervolgende iu het I. M. T. er toe bij dragen, dat het aantal leden v/h Alg. Nederl. verbond in Indië belangrijk toeneme. Redactie. Groep Nederlandsch-lndië van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Bij deze hebben wij de eer Uwer Redactie beleefd aan te bieden een exemplaar der Circulaire van het Bpstuur der Groep Nederlandsch-lndië van het Algemeen Nederlandsch Verbond, strekkende om daaraan meer bekendheid te geven en tot toetreding op te wekken. Het Bestuur der Groep zou het bijzonder op prijs stellen als Uwe Re dactie van de circulaire met een aanbevelend woord melding zou willen maken. Zal de Groep met vrucht kunnen werkzaam zijn, dan moet het aantal leden, thans nog niet ten volle 300 bedragende, belangrijk toe nemen en dan zullen op vele plaatsen in Nederlandsch-lndië afdeelingen van de Groep behooren tot stand te komen. Alleen wanneer der Groep ruime belangstelling en ruimen geldelijk en steun ten deel vallen, zal zij in staat zijn: 1°. krachtig mede te werken tot de oprichting en instand houding van scholen voor voorbereidend-of Fröbel-onderwijs, aanvankelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 489