465 hare commandanten, die hij zeer prees; de uitkomst heeft de verwachtingen, die deze officier van zijne ondergeschikten koes terde, niet teleurgesteld. De marechaussées, gewend aan succes, waar slechts offensief opgetreden wordt, waren vol vuur en wachtten vol ongeduld het bevel tot den aanval. Er werd besloten om de benteng uit het Z. O., volgende het pad op de Z. O. helling, zoo mogelijk bij verrassing te nemen. 'Ten einde de bezetting den terugtochtsweg af te snijden zouden N. en W. van de versterking detachementen in het terrein op gesteld worden. In verband met dit plan werden de volgende mondelinge bevelen gegeven. De sectie infanterie (40 baj.) zou ten N., 2 brigades marechaussée ten W. op aangegeven punten (fig. 1) opstellingen kiezen, om ontvluchten te voorkomen. Deze afdeelingen zouden gedekt in stelling komen, waarvoor haar één uur tijd gegeven werd. Zes brigades onder kap4. Webb en waarbij luit4. Yerschuir in gedeeld was, vormden de aanvals-colonne, hiervan bleven 2 bri gades onder luit4. Burger voorloopig in reserve op het voetpad op. de Z. O. helling van de Blang Djeurat, zoo dicht mogelijk achter den rand der hoogte. De geniesoldaten met dynamiet- bommen bleven bij de voorste brigade, de dwangarbeiders met 4 stormladders en 40 karbohuiden, evenals de ambulance bevon den zich bij de reserve. De kapitein van der Maaten zou zich bij de aanvalscolonne ophouden en gedurende den aanval op den heuvelrug, nabij de Z. O. saillant der versperringen. De afdeeling, West van de redoute, was op het aangegeven uur, lu 30 n.m., onopgemerkt in stelling gekomen, */4 uur latei- had ook het detachement tegenover de N. face zijn plaats inge nomen. Ook aan de hoofdcolonne, marcheerende met éénen langs het smalle pad, was het gelukt om ongezien tot A. door te dringen. Om lu 30 n.m., toen men de andere detachementen in stelling waande, was men op marsch gegaan. Om 2U 20 n.m. werd A bereikt. Reeds tijdens de verkenning van de Tjot Igeueh waren in Oostelijke richting eenige schoten gevallen, waarschijnlijk waar schuwingssignalen, en ook toen men in A was, werd roepen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 499