466 de heuvels in het O. gehoord, terwijl een Chineesche dwangar beider, die een van de helling afrollenden steen op het hoofd kreeg en hevig bloedde, luidkeels begon te schreeuwen. In verband met dit alles en ook gedwongen door de onmoge lijkheid om zich te orienteeren zonder gezien te worden, werd besloten hier halt te houden en de colonne samen te trekken. De afstand van A tot aan den voet van den heuvel, waarop de redoute gelegen was, zou in den looppas afgelegd worden, den manschappen werd echter uitdrukkelijk last gegeven om met den gewonen pas tegen de hoogte op te loopen. Langs een soort galangan door het moerassige terrein werd daarop voorwaarts gerukt tot aan den voet van den heuvelrug.. Hier werd opgesloten en een breedere formatie aangenomen, het geen uit vrees voor randjoes niet eerder had plaats gehad. Nog steeds had men in de redoute de nadering der colonne niet be merkt het bleek, dat men reeds in den dooden hoek der borst wering was. De afdeelingen, die den vluchtenden vijand zouden moeten opvangen, waren, gelijk wij reeds zagen, in hare stellingen; alles was gereed en men wachtte slechts het teeken tot den aanval. Dit werd om 2a 35 n. m. door den kapitein Webb gegeven. Onder een luid hoerah sprongen zijne 4 brigades onverwachts te voorschijn. De 5e, 3e en 4e brigade volgden het pad langs de Z. face, de le brigade, dat langs de O. face. De brigades eenmaal tegenover de haar aangewezen zijden van de redoute maakten daarheen front en trachtten zich door de hindernissen heen te werken. Het vuur werd thans van beide zijden geopend. De 5e brigade, op den L. vleugel links van den ingang (fig. II), de 3e en 4e brigade rechts van de poort hadden ongetwijfeld de zwaarste hindernissen voor zich, toch gelukte het aan de 5e bri gade, moedig voorgegaan door den sergeant Heijnen, om zich met behulp van de drie geniesoldaten door de zware bamboe- paggers heen te werken. Wellicht waren ook hare krachten te kort geschoten, indien niet aan het verzoek, om stormladders te zenden van de reserve, voldaan was. De dwangarbeiders weigerden echter om deze ladders tot in

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 500