468 ontstak, waardoor de aanval voor een wijle tot staan kwam. Een 5-tal der onzen bekwam meer of min ernstige brandwonden. Doch ook slechts enkele oogenblikken werd de aanval onderbroken, want nauwelijks was de vuurgloed, verergerd door het afbranden der atappen afdaken, verminderd, of bijkans op hetzelfde moment stormde alles voorwaarts en verspreidde zich in de gracht en op de borstwering. Een strijd op leven en dood ving aan. Ook de 10e brigade, opgesteld ter eniileering van de W. face, had gelegenheid gezien om de aanvallende beweging te volgen en was, dank zij de openingen door de 5e brigade gemaakt, er in geslaagd om vlug voorwaarts te dringen, zoodat ze slechts enkele oogenblikken na die afdeeling op de borstwering kwam. Thans naderde het einde van het gevecht, dat nauwelijks 20 minuten geduurd had; de vijanden, bijna uitsluitend metvoor- laad-geweren bewapend, verdedigden zich tot het laatst met den moed der vertwijfeling. Een gedeelte hunner werd in de buiten gracht neergeschoten, waar ze den tijd misten om hunne vuur wapens te herladen, anderen werden in de binnenruimte met de blanke wapens afgemaakt. In het N. W. bastion had alweder de 5e brigade (Heynen) de zwaarste taak, hier was de strijd het verwoedst, hier werden wonderen van dapperheid vertoond, hier was het, dat de amboi- neesche marechaussee Mairuhn, die onder de eersten op de borst wering geweest en door 2 klewanghouwen zwaar verwond was, het eerst in de benteng sprong en met groote dapperheid aan het handgemeen deel nam. De luit1. Burger 's mans zware ver wondingen bemerkende, trok hem terug uit den strijd, doch hij rukte zich los en stortte zich opnieuw in het handgemeen. De worsteling was kort, de gevolgen verschikkelijk 79 lijken bleven in de versterking achter, geen enkel man ontkwam meer. Doch ook onzerzijds waren zware verliezen geleden, wij betreur den 2 dooden en 24 gewonden. De kwetsuren waren over het algemeen niet van ernstigen aard; voor een deel (elf) het gevolg van de talrijke randjoes vóór en tusschen de hindernissen aangebracht, voor een ander deel (vijf) brandwonden door de ontploffing der kruitlading. Slechts van 6 marechaussees werden de verwondingen als zwaar beschouwd. Dit schitterend succes was zeer zeker voor een groot deel

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 502