511 De voorwaarden voor dienstneming bij de torpedisten zijn •dezelfde als die voor de artillerie. Daarenboven verlangt men het overleggen van diploma's van machinist en andere ambach ten, waarvoor eenige technische ontwikkeling geëischt wordt. De soldij bedraagt 5 s. per" dag. Zij zijn belast met het leggen en bedienen der onderzeesche mijnen, kabels, geleidingen en alles, wat er verder toe behoort; voorts met de zoeklichten en de electrische verlichting der forten. Alle officieren en een beperkt aantal onderofficieren hebben cursussen te Chatham 1) doorloopen. Hun uniform is als die van de Koninklijke Genie. Behalve de genoemde korpsen bestaat in Nieuw-Zuid-Wales nog een klein korps geneeskundig personeel, dat den kern ge vormd heeft voor twee uitstekend uitgeruste veldhospitalen en drie compagnieën ziekendragers, die in Zuid-Afrika zeer goede diensten hebben bewezen. Ook zijn hier onlangs een paar kleine korpsen infanterie en cavalerie opgericht. De totale sterkte der Regulars in alle koloniën te zamen be draagt 2000 man. 3. De militie militiawordt in Nieuw-Zuid-Wales de „Par- tially-Paid Force" genoemd. In tegenstelling met Engeland, waar de militie uit het platte land en de vrijwilligers uit de steden gerecruteerd worden, vindt men in Australië meestal de militie in de steden en de vrij willigers op het platteland. Hoewel hieronder meer in het bijzonder stil wordt gestaan bij de militie van Victoria, geldt het daarover medegedeelde in hoofdzaak ook voor de andere koloniën, daar, zooals boven reeds werd opgemerkt, de strijdkrachten overal volgens nagenoeg ge lijke beginselen samengesteld zijn. De militie omvat cavalerie, veldartillerie, vestingartillerie, veld- genietroepen, torpedisten, infanterie en hulpdiensten. Men vei- bindt zich voor 5 jaar, waarvan 3 bij de actieve troepen en 2 bij de reserve. Intusschen staat het den milicien viij zijn ge- heelen diensttijd van 5 jaar bij de actieve troepen uit te dienen en zich dan onder goedkeuring van den commandeerenden officier te reëngageeren. Verreweg het grootste gedeelte geeft hieraan 1) Te Chatham is eene applioatieschool voor genieofficieren, tevens inrichtingen tot verdere vorming van onderofficieren der genie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 545