- 513 verstrektin een oefeningskamp zijnde, zorgt ieder man voor zijne eigen veldkleeding en dekens. De talrijke en ruime exercitieloodsen, die de regeering in de voornaamste steden heeft laten bouwen, zijn zeer bevorderlijk voor de oefening der militie. Zij zijn voorzien van al hetnoo- dige, zooals modelzalen voor de genie, geschutloodsen voor de artillerie, geschikte lees- en studiezalen, enz. Door de verschillende korpsen worden athletische vereenigin- gen opgericht, hetgeen op milde wijze door de regeering wordt aangemoedigd. Deze vereenigingen geven van tijd tot tijd zeer verdienstelijke voorstellingen, die, door het publiek hoogelijk gewaardeerd, veel bijdragen tot bevordering der dienstneming. Yoorts is het den korpsen geoorloofd ééns per jaar een gezellig samenzijn aan vrienden en bekenden aan te bieden. Dit alles maakt den dienst bij de militie zeer populair. In de koloniën worden de oefeningen der militie over het ge- heele jaar verdeeld, een stelsel, dat beter wordt geacht dan het in Engeland gevolgde, waar de milicien na een oefeningstijd van 28 dagen voor het overige van het jaar met verlof gaat, waarin veel van het geleerde wordt vergeten. De militie-cavaleriebestaande uit sterke regimenten lansiers en zg. „Australian Horse", wordt hoofdzakelijk in Nieuw-Zuid- Wales aangetroffen. De „New-South-Wales Lancers", sterk 4 eskadrons, vormen met de „Mounted Rifles" en de „1st Aus tralian (Volunteer) Horse" 1) bij mobilisatie eene bereden brigade. In 1899 werd een eskadron van eerstgenoemd korps voor spe ciale oefening naar het moederland gezonden. Bij het uitbreken van den Zuid-Afrikaanschen oorlog stelde het zich beschikbaar en vertrok dan ook spoedig naar het oorlogstooneel. Ook in Zuid-Australië vindt men een korps lansiers. De veldartillerie bezit geen modern materieel, terwijl ze bespan nen wordt met zware trekpaarden, volmaakt ongeschikt voor snelle bewegingen. Ze draagt dus meer het karakter van positie artillerie. Tot het verkrijgen der bespanningen worden contracten gesloten. Victoria bezit eene veldartillerie-brigade, Nieuw-Zuid-Wales een veldartillerie-regiment, doch West-Australië slechts ééne batterij. 1) Beide laatstgenoemde korpsen zijn vrijwilligers.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 547