514 Een groot deel der vuurmonden van de vestingartillerie is- eveneens verouderd. Bovendien acht men den tijd, welke toe gestaan is voor de oefeningen met het kustgeschut, onvoldoende. De genie bestaat, evenals die van de blijvende troepen, uit ont wikkelde ambachtslieden. Sommige miliciens van dit wapen zijn werkzaam in takken van bedrijf, welke ten nauwste samenhangen met de taak dei" genie. Zoover als de omstandigheden het toelaten, worden artillerie en genie geoefend in de verschillende forten, die zij in tijd van oorlog zullen bezetten. Victoria bezit 1 compagnie veldgenietroepen en 1 compagnie torpedisten. De infanterie telt in Victoria 5 bataljons van 400 man op- vredesvoet. Zonder moeite worden ze op deze sterkte gehou den. In oorlogstijd hoopt men elk bataljon op 800 man te kunnen brengen door het oproepen van reservisten en oud-gedienden. In Victoria bestaat ook nog een zg. Militia Ambulance Corps". Nieuw-Zuid-Wales heeft 4, Tasmanië 3 bataljons infanterie. Nog gouverneur van Victoria zijnde, trachtte Lord Brassey den ij vei der infanterie aan te wakkeren door het uitloven van prijzen, „cups", voor marcheeren en gevechtsschieten. De eerste- deze trofeeën werd in 1899 gewonnen; de strijd om de tweede is nog in vollen gang. De mededingende compagnieën moeten eerst minstens 10 Eng. mijlen 1) marcheeren. Daarna moeten zij een aanvallend gevecht voeren tegen een vijand, voorgesteld door schijven, beginnende op een afstand van 800 yards. Ge durende het voorwaarts gaan laten de beoordeelaars de aanvallers op voor dezen onbekende afstanden telkens halt houden, totdat ze binnen de 200 yards de tegenpartij genaderd zijn, als wan neer zij twee minuten lang tirailleurvuur afgeven. De totale sterkte der militie in alle koloniën te zamen bedraagt. 14000 man. 4. De vrijwilligers (volunteers) van Australië bestaan uit infan- tei ie en bereden infanteiie. Het aantal verplichte oefeningen is beperkt; zeer veel waarde wordt evenwel gehecht aan bedrevenheid in het schieten. De vrijwilligers-infanterie wordt hoofdzakelijk gevonden in. 1) En?. mijl 1760 yards 1609,815 M.; 1 yard ",914 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 548