- 518 vraagd, alleen bestaande uit woudloopers (zg. bushmen). De regeering van Victoria benoemde toen eene commissie, bestaande uit twee parlementsleden, het hoofd van de politie, den Schout bij-nacht Bridges en Kolonel Bingham. Niet minder dan 5000 bushmen boden zich aan, waaruit eene voorloopige keuze van 650 man werd gedaan. Het geneeskundig onderzoek, zoomede het onderzoek naar de bedrevenheid in schieten en rijden ver minderden dit aantal nog belangrijk, zoodat na een verblijf in een oefeningskamp gedurende 8 weken 276 bushmen van Mel bourne vertrokken. Spoedig na het 3e contingent werden vrijwilligers voor een 4e opgeroepen. Thans meldden zich 7000 man aan, waarvan er, na een kort verblijf in een oefeningskamp den l8,en Mei 1900 625 man met 800 paarden naar Zuid-Afrika vertrokken. Het 5e contingent, 1000 man met 1200 paarden sterk, werd gekozen uit 6000 liefhebbers. Half Februari 1901 vertrok het naar het oorlogstooneel. De noodige paarden waren in Victoria voor de eerste vier contingenten tegen gemiddeld 16 het stuk aangekocht. Ze moesten niet meer dan 15,3 en niet minder dan 13,2 hands 1) meten en tusschen de 5 en 9 jaar oud zijn. Het werpt een eigenaardig licht op de militaire toestanden in Australië, als men Kolonel Bingham hoort verklaren, dat bij het uitrusten dezer contingenten in geen der magazijnen één enkel zadel, hoofdstel, patroongordel, tuniek, laars of iets anders, behoorende tot de veld uitrusting van den soldaat, te vinden was. In de andere kolonies was het evenzoo gesteld. Niet zonder voldoening laat hij er op volgen: „With the assistance of the leading tradespeople and manufacturers, who with their workmen laboured day and night in the most patriotic manner, at the times appointed every detail of kit and equipment was ready and exceedingly well made." Na afloop zijner lezing over deze quaestie nader ondervraagd, antwoordde hij o.a.„The fact is that stores were not presentI do not think I said anything about ammunition, but it has formed the subject of very vast correspondance." Waaruit men geneigd is te besluiten, 1) 1 hand 4 inches 0,1026 M. De aangegeven maximum-en minimura-maat be dragen derhalve achtereenvolgens 1,554 en 1,341 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 552