532 van geheel Tjroeng wenschelijk is, dan wordt de EskeCl ge waarschuwd. Deze bezet met B, ter eventueele ondersteuning van C, den Oostrand van Soenen, een verbindingspatrouille met A. op de vlakte achterlatende. C. doorzoekt nu Tjroeng en kan over Blang Anöë het heuvelland in gaan. Ik treed in geen beschouwingen over de wijze van marcheeren der pelotons en der patrouilles in open en in bedekt terrein. lede ren zelfstandigen aanvoerder zij in deze volkomen vrijheid gelaten. Op de schets werd aangenomen, dat een dergelijke grondige doorzoeking van Tjroeng niet noodig werd geoordeeld en krijgen we dus vervolgens opstelling A3 B3 C3. C. marcheert nu, zoo gedekt mogelijk, naar zijn plaats C4 in het heuvelland, voorloopig een patrouille achterlatende in den Noordrand van Soenen ter observatie van Pandee en Tjroeng. Bij het avanceeren in W. richting van C. in de heuvels, sluit die patrouille weer bij haar peleton aan. Bij de opstelling A4 B4 C4 valt weinig te zeggen. A4 beweegt zich in W. richting door het Zuidelijke, C4 in dezelfde richting en vermoedelijk over den hoogsten kam op de schets zichtbaar, door het Noordelijke heuvelland; B4 verkent de Toengkobs. Hebben we in stede van 3 slechts 2 pelotons, dan vervalt het peloton op de sawah. A laat dan als verbindingspatrouille met C. een man of acht op de sawah marcheeren. Bij deze bevindt zich de Esk^4. Naar gelang der berichten, die hij hier ontvangt, kan hij zich nu naar 't linker of wel naar het rech- terpeloton begeven. A. zorgt voor de verbinding met de colonne door op hoogte 77 een kleine patrouille te laten, die het déboucheeren der colonne uit Batee van daar moet observeeren, en deze gebeurtenis moet melden door middel van teekens aan A. en zoo aan den EsCC1. Bij een sterkte van 1 peloton, vervalt de patrouille op de sawah. Een patrouille (ter sterkte van 10 man) bevindt zich op de plaats van A, de rest vervult in de kampongs de taak van C. De patrouille in de heuvels zorgt als boven voor de verbin ding met de colonne. Het gedeelte van het peloton in de kam pong, waarbij zich de PePC4 bevindt, zorgt voor verbinding met dat in het heuvelland, door het van tijd tot tijd zich vertoonen aan den rand van eenige ruiters.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 566