EEN STAP IN DE GOEDE RICHTING. Reeds meermalen werd het denkbeeld geopperd, of het niet mogelijk zou zijn in Indië eene vereeniging op te richten van ongeveer dezelfde strekking als de „Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap" in Nederland; doch, hoewel meerdere officieren overtuigd waren van het nut, dat eene dergelijke ver eeniging zou kunnen afwerpen, bleef de oprichting er van tot dusverre achterwege. Waaraan dit moet worden toegeschreven valt niet met zekerheid te zeggenveilig echter mag men aan nemen, dat als de voornaamste oorzaak hiervan moet worden aangemerkt de vrees, dat op den duur de belangstelling van de zijde der Indische officieren onvoldoende zou blijken, om aan de vereeniging, zoo zij tot stand mocht komen, een voldoende mate van levensvatbaarheid te verzekeren. Of die vrees inderdaad recht van bestaan had, zal de toekomst moeten leeren. Afgaande op de resultaten, thans reeds verkre gen, bestaat er evenwel alle aanleiding, om zich in dit opzicht aan meer optimistische verwachtingen over te geven. Daartoe uitgenoodigd door, en in overleg met den Luitenant- Kolonel der Artillerie P. C. van der Willigen, werd door den Redacteur van het Indisch Militair Tijdschrift, onder dagteeke-, ning van den 7en April jl.aan tal van officieren, te Batavia en Meester-Cornelis in garnizoen, eene circulaire gericht, waarin - onder omschrijving van het doel, dat eene vereeniging, als waar van hiervoren sprake was, zou moeten beoogen aan hen, die geneigd mochten zijn het tot stand komen dier vereeniging te bevorderen, het verzoek werd gericht daarvan door het stellen van hunne handteekening te doen blijken, en voorts in overwe ging werd gegeven zich onderling te verstaan omtrent al datgene, wat verder noodig zou zijn, om tot de verwezenlijking van dat denkbeeld te geraken. Die uitnoodiging had het gewenschte gevolg; zij leidde tot eene bijeenkomst van officieren, den 29ea

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 586