- 553 April jl. te Weltevreden gehouden, welke een waar succes mag heeten voor hen, die met vertrouwen op den goeden afloop de eerste stappen ten deze hebben gedaan. Nadat de steller der circulaire de vergadering had geopend met eene dankbetuiging aan de aanwezigen voor hunne trouwe opkomst, een zestigtal officieren woonde de bijeenkomst bij verkreeg de Overste van der Willigen het woord, die op even heldere als zakelijke wijze eene uiteenzetting gaf zoowel van het doel, dat naar zijne meening door de vereeniging behoorde te worden nagestreefd, als van de wijze, waarop dit het best zou kunnen geschieden. Vooropstellende, dat het doel der veree niging zou moeten zijn door het openlijk bespreken van militaire onderwerpen van actueel belang het hare bij te dragen tot de verspreiding van heldere begrippen omtrent krijgszaken, was spreker van oordeel, dat het aanvankelijk alle aanbeveling zou verdienen om zooals ook reeds in de circulaire was voorge slagen middels het Indisch Militair Tijdschrift de opstellen te publiceeren, welke tot onderwerp van debat zullen dienen, en om eenigen tijd (b. v. 3 h 4 weken) na de publicatie van een dergelijk opstel, in eene te Weltevreden te houden algemeene vergadering de gelegenheid te geven, over het onderwerp in quaestie van gedachten te wisselen. De in die vergadering ge voerde debatten zouden dan ter kennisse van de leden behooren te worden gebracht, voor welke doeleinde, om der kosten wille, tot tijd en wijle de geldmiddelen der vereeniging haar zullen veroorloven over een eigen orgaan te beschikken, wederom een beroep op de gastvrijheid van het Indisch Militair Tijdschrift ware te doen. Over de aldus aan de orde gestelde punten ontspon zich eene levendige dicussie, waaruit bleek, dat men nagenoeg algemeen instemde met hetgeen door den inleider als doel der vereeniging was aangegeven; doch dat sommigen der aanwezigen meer of minder zwaarwichtige bedenkingen van practischen aard hadden tegen het bezigen van het Indisch Militair Tijdschrift als voor- loopig orgaan der vereeniging. Zoo werd, onder meer, met be trekking hiertoe de vraag gedaan, op welke wijze de leden, die niet geabonneerd zijn op dat tijdschrift, kennis zouden bekomen van het behandelde in de algemeene vergaderingen; terwijl van

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 587