VOOR DE PRACTIJK. Algemeene orders. In art. 6 van de A. O. No. 61 van 1891 (Reglement voor het straf- detachement) is nog sprake van raden van administratie, hoewel deze bij A. O. No. 58 van 1898 zijn afgeschaft. Bij A. O. No. 47. van 1898 is als uiterste termijn gedurende welke gehuwde officieren hun huwelijks contributie moeten betalen zes maanden aangegeven. De A. O. No. 120 van 1871, derde alinea van onder, is dienovereenkomstig nog niet gewijzigd. P. Onafhankelijkheid van keurings- en herkeuring scommissiën. Yolgens art. 7 A. punt (2) der aanbestedingsvoorwaarden moeten de commissiën van keuring en herkeuring in acht nemen, dat zij vol komen onafhankelijk zijn, terwijl zij volgens punt (3) optreden, zoowel voor de rechten van den staat als voor die van den aannemer. Hoe rijmt echter die onafhankelijkheid met het voorkomende in de eerste alinea van art. 13 der „Instructie voor de plaatselijke en plaatselijk militaire commandanten in tijd van vrede," waarbij aan de plaatselijke commandanten de zorg opgedragen wordt, dat bij leveringen ten behoeve van het garnizoen de bij overeenkomst vastgestelde bepalingen worden nagekomen, en het toezicht, dat bij wanlevering evenzeer de belangen der aannemers als die van den lande worden behartigd? B. H. L. Afpresenteeren van vrouwen 'en kinderen hij den PI. Commandant. Waarom toch moeten vrouwen en kinderen van mindere militaren steeds tegenwoordig zijn bij 't aan- en afpresenteeren voor den PI. (Mil.) Comd'? Zou het niet gevonden kunnen worden, dat de Compies. Comdk op een of andere wijze aan genoemde autoriteit rapporteert, dat fus:H reist (is aangekomen) met vrouw en.... kinderen Hierdoor toch zou worden voorkomen, dat vrouwen met zuigelingen

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 599