566 Tan nog geen maand oud noodeloos door wind en regen behoeven te gaan, en in de heete zon behoeven te wachten. Geclrukten. Waarom worden geen gedrukten verstrekt voor menageboeken, sterk- teboeken, schietregisters en baanboekjes? Nu worden betrekkelijk te groote sommen besteed ten laste van de menages voor de aanschaffing van de beide eerstgenoemde boeken. Aanbeveling zou het wellicht verdienen alle bovengenoemde boeken ook bij 's landsdrukkerij te doen inbinden voor verschillende sterkten alvorens ze te verstrekken en wellicht zouden de thans toegestane gelden voor de aanschaffing van schietregisters en staten voldoende blijken voor de verstrekking van alle bovengenoemde boeken. Eenige vragen betreffende de tenue. Zou niet voorgeschreven kunnen worden, dat onderofficieren buiten dienst zonder kapmes mogen fietsrijden Het wekt in hooge mate bevreemding, dat nog steeds bij garnizoens diensten als gerechtelijke informatie, piketdienst (en wel voornamelijk ingevolge art: 103 Garn3. dienst 2e al:), ontpakking van goederen, bij overgave van diensten (bijv: off: van wapening) enz. de troepenofficieren in 't zwart met sjerp om verschijnen, niettegenstaande de officieren van gezondheid, kwartiermeesters, enz. hunne bezigheden in 't wit kunnen verrichten. Art: 143 van het reglement op den inwendigen dienst der Infanterie schrijft o.a. voor, dat door officieren in dienst steeds de sabel wordt gedragen. Door hierbij te voegen, „tenzij de commandeerende officier zulks niet noodig oordeelt", zou in eene lang gevoelde behoefte worden voorzien. Als in de controle van elk mindere militair het taillenummer van den man werd opgenomen zou dit in de practijk wellicht van zeer groot nut kunnen zijn. Men denke hierbij aan de vernieuwing, uit te reiken aan recruten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 600