13 ten. (M. Woch. No. 106.) lets over de voeding van den hengst. (P. No. 19. 50.) Zur Ziigelfiihrung unserer Kavallerie. (Schw. B. Nov,) Dr. Paul Goldbeck. Zucht und Remontirung der Militarpferde aller Staaten 1901. M. H Hayes. Among Horses in Russia 1900. C. von Dratheu. Die europiiischen Pferdeslage auf der Pariser Weltausstellung. 1900. XY. Marine. Zeetactiek, enz. L'ancien corps de la marine. Vervolg. (S. M. 1 Nov. 15 Nov. 1 Dee.) The elements of fire control in the navy. (U. S. M. Dec.) Manoeuvres navales anglaises en 1901. (R. Mar, Oct.) La question des sous-marins. (R. Mar. Oct.) Manoeuvres navales a Newport. (R. Mar. Oct.) La marine marchande japonaise. Vervolg. (R. Mar. Oct.) Le port de Bremerhaven et les ports secondaires du Weser. (R. Mar. Oct.) New French battleship Char lemagne. (Scientific Amer. 16 Nov.) lets over het machinekamer- personeel van Hr. Ms. pantserdekschepen. (Mar. Afl. 5.) Scheepstoko. (Mar. Afl. 5.) Chronique de Lorient de 1792 a 1800. Vervolg. (R. Mar. Nov.) Toestel tot het aangeven van den afstand aan boord Hr. Ms. Kortenaer. (R. Mar. Nov.) Opleiding voor inlandsche hulp stuurlieden en nog wat. (R. Mar, Nov.) Re vol verschieten. (R. Mar. Nov.) Hulp in nood. (R. Mar. Nov.) Les nouveaux torpilleurs allemands. (I. R. Suppl. 33.) L'armement des navires de combat et les progrès du materiel d'artillerie. (R. Mar. Nov.) Appareil electrique de sécurité pour chaudières et tuyautages a vapeurs. (R. Mar. Nov.) La chaudicre Dürr a tubes d'eau (R. Mar. Nov.) XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mi litair recht. Het aanvangsuur van gerechtelijke informatiën. (M. R. Afl. 5.) Kan een militair die, verdacht van misdrijf doch voortvluchtig is, toch naar den krijgsraad verwezen worden, ten einde bij indaging tegen hem worden geprocedeerd? Zoo ja, kan dit ook nog plaats hebben, indien hij reeds als vermist" uit de legersterkte is afgevoerd? (M. R. Afl. 5.) Moet, indien bij eene schuldigverklaring aan meerdere strafbare feiten, op een van deze behalve eene vrijheidsstraf lichter dan die van een der andere misdrijven, ook eene geldboete staaiq deze geldboete ook opgelegd worden. (M. R. Afl. 5.) Diefstal. Misbruik van vertrouwen. S. D- ddo. 25 Oct. 1901. No. 363. Indien het ten laste gelegde misdrijf niet bewezen is, maar wel een geheel anderdat niet ten laste is gelegdmag beklaagde aan dit laatste wel bewezen, doch niet ten laste gelegd misdrijf niet schuldig verklaard, maar moet hij vrij gesproken worden. (M. R. Afl. 5.) Reclame. (M. R. Afl. 5.) Onderzoek. Reclame. Straffen A. O. 1901. No. 70. (M. R. Afli 5.) Is het geoorloofd in den krijgsraad over de aanhangige zaken te dis-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 619