20 yens mededeeling van de tot dusverre in Rotterdam gemaakte ervaringen met Nernstlampen. (De Ing. No. 52.) Gekoppelde dwarsliggers. (De Ing. No. 52.) XIII. Militaire gezondheidsleer. Geneeskundige dienst. Veeartsen ij kuude. Over den invloed van den alcohol op den Europeaan in de tropen. Voordracht gehouden door Dr. M. Fiebig te Aken. Vervolg. (Chr. Mil. Blad. Dec.) Typhoid, the destroyer of armies, and its abolition. (J. R. U. S. Dec.) Het geneeskundig laboratorium te Weltevreden, (Mar. Afl. 6.) Le service des secours volontaires en Suisse et ses rapports avec l'armée. (R. M. S. Dec.) Das internationale Rothe Kreuz und seine Thatigkeit im Südafrikanischen Kriege und in China. (I. R. Beiheft 26.) XIV. Remonteering. Uitwendige paardenkennis. Rijkunst. Sport. Bepalingen voor particuliere hengsten in Frankrijk. (P. No. 52.) Mede werking van den eigenaar van het paard bij het hoefbeslag. (P. No. 2.) Rapport du commandant de Carné 3ur la production chevaline dans 1' Indo-Chine frangaise. (R. d'C. Nov. Déc.) Rijkshengsten te Bergen op Zoom. (P. No. 3.) XV. Marine. Zeetactiek, enz. The new French first-class battle-ship „Charlemagne". (J. R. U. S. Dec.) Chronique de Lorient de 1792 a 1800. Vervolg. (R. Mar. Dec.) Le budget de la marine anglaise. (R. Mar. Déc.) Progrès de la marine marchande japonaise. (R. Mar. Dec.) The elements of fire control in the navy II. (U. S. M. Jan.) Old attempts at under-water war. (U. S. M. Jan.) The development of the U. S. navy. (Scientific Amer. 14 Dec New United- States submarines. (Scientific Amer. 28 Dec.) De scheepstoko. (Mar. Afl. 6.) De vorming van het [leidend machinekamerpersoneel, de marine ingenieurs, bij de Duitsche marine. Nieuwe regeling. (Mar. Afl. 6.) Eeni- ge bijzonderheden omtrent schepen der Nederlandsche marine, die vroeger ook den naam „De Ruyter" hebben gedragen. (Mar. Afl. 6.) De toekomst van het korps mariniers. (Mar. Afl. 6.) XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Militair recht. Koninklijke vereeniging van gepensionneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche leger. (M. W. No. 1.) Uit den krijgsraad. Zeekrijgs raad. (Mar. Afl. 6.) Ueber einen Ehrenkodex für Duellanten. (Schw). B. Dez.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 626