98 „Wanneer een peloton in stap, (draf) in front marcheert en tot het doortrekken van een kort défilé wordt genoodzaakt tijde lijk zijn front te verminderen, zonder dat men tot de colonne met vieren wil overgaan, wordt door den onderwijzer gecom mandeerd Yan de vleugels afbreken, waarop de pelotons-Ct. commandeertin draf (galop) marsch, op welk C° hij met het middengedeelte van het peloton, voor zoover de ruimte toelaat, het défilé in den aangegeven gang doortrekt, de overige rotten breken af en volgen zoo dicht mo gelijk het hoofd der colonne. Is het peloton het défilé doorge trokken, dan commandeert de pelotons-Ct. Opmarcheeren, waarop het peloton den vorigen gang herneemt en de rotten, die afgebroken waren, in draf (galop) opmarcheeren. Fort beau, mais ce n'est pas la guerre! Niemand zal, waar hij beschikken kan over zulk een eenvou dige formatie als de colonne met vieren, afbreken in den boven aangegeven „Rudel"vorm. Wanneer we bovendien met een peloton een défilé passeeren moetenzal toch wel met veiligheids-maatregelen gemarcheerd worden. We hebben dus van het peloton, indien dit zooals thans normaal is, hoogstens 22 sabels telt, een wachtmees ter met 6 man als spits vooruit. Rest 15 man. Daar we ons niet in het défilé begeven (het is kort), voordat onze spits er geheel door is, en van uit den uitgang van het défilé „gesichert" heeft, bestaat er niet de minste aanleiding voor het défilé door te vliegen, en is een snelle gang alleen dan vereischt, indien het défilé b.v. een dijkje of iets d.g.l is, geheel open gelegen. Het kan zijn nut hebben, dit snel te passeeren. Het hoe is dan over te laten aan het beleid van den pelotons-Ct., die hiertoe na een vierjarige, academische opleiding toch wel in staat zal worden geacht. Een aangeven van de wijze, waarop een defilétje gepasseerd moet worden, acht ik daarom bovendien verkeerd, omdat het défilé in tal van verschillende omstandigheden kan verkeeren, en hiermede rekening dient te worden gehouden. B. v. Tusschen twee strooken bedekt terrein bevindt zich

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 118