104 kracht den vijand opzoekende, dat is het beeld, dat bet Indische peloton ons geven moet. En dan zonder onderwijzers, sabel trekkende éclaireurs, vurende éclaireurs en gaatjes in den grond zoekende éclaireurs! 73 85 behandelen den aanval in gesloten en verspreide orde. Na mijn commentaar over den aanval, naar aanleiding van de éclaireurs, is verdere bespreking overbodig. Alleen word ik gesterkt in mijne opinie, dat de compilators zich leden rekenden van een Schlachten-Reiterei, want de 4de alinea van 73 zegt Daar de aanval in den oorlog de belangrijkste en meest beslissen de handeling der ruiterij isenz. enz. 't Is sterkDe aanval is de belangrijkste handeling der Indische cavalerie Ten slotte zou ik de alinea „het doen uitvoeren van front- marschen in een rustigen, langen galop in regelmatig tempo over groote afstanden, zelfs tot 2000 pas, strekt bij uitnemendheid tot grondslag voor een goede uitvoering van den aanval" gewijzigd willen zien in „Grondslag voor een goede uitvoering van den aanval is, dat iedere cavalerie-afdeeling zich snel en gedekt door alle terrei nen weet te bewegen, gepaard aan groote geoefendheid in het steken en houwen te paard." 85 en volgende bespreken het gevecht te voet. Alvorens het Indische reglement te vergelijken met de buiten!andsche, komt het mij noodig voor de aandacht er op te vestigen, dat in 't bijzonder het reglement op het gevecht te voet rijk is aan principes, aan zeer belangrijke zelfs. Zoo wordt bepaald, dat het peloton zich beveiligen moet door gevechtspatrouilles, dat het ingedeeld wordt in twee groepen, dat tegenover den inlandschen vijand bij het gevecht te voet de sabel getrokken wordt en in de linkerhand wordt medegevoerd. Ik stel mij voor, dat tactische principes ontstaan naar aanlei ding van opgedane ondervinding in den strijd. Daar zich evenwel te velde dagelijks tal van verschillende gevallen voordoen, eischen deze ieder hunne eigen oplossing. Yandaar, dat het stellen van principes op tactischen grondslag

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 124