109 Van de 17 dus 4, zoodat 13 ruiters beschikbaar zijn voor het gevecht te voet. De Nos. 3 blijven te paard en houden dus 3 paarden vast, terwijl zij de teugels van hun eigen paard ook in de handen heb ben. We zien dus 4 groepjes, 3 bestaande uit 4 paarden, waar van 1 bereden, en één bestaande uit 5 paarden, waarvan 1 bereden. 88, over de handpaarden sprekende, zegt nu: „De onderof ficier van het opsluitend gelid doet nu de gelederen herstellen." Gelederen? Waar zijn die? Er zijn vier groepjes, waarvan de bereden man blij is, dat hij stilstaande zijn paarden kan vast houden Gelederen herstellen 't Is fraai 88 zegt verder „Hij stelt zich met de handpaarden en de dekking zoo gedekt mogelijk op." Practisch! De onhandelbare groepjes moeten nog verplaatst worden ook. Ik heb weinig respect voor den pelotons-Ct., die zoo onhandig was, af te stijgen op een plaats, waar hij niet gedekt was. Gelukkig bestaan zulke onbruikbare pelotons-Cten alleen in het reglement. En „de dekking" Is dat een 4de onderafdeeling van het peloton? Er werd alleen gesproken van „enkele bereden ruiters, die zoo noodig verband houden met de tirailleurs." Moet dus van de 13 afgestegen ruiters nog een dekking af? 3 man b.v? Dan blijven er 10 schutters beschikbaar. Bij deze 10 ruiters zijn volgens bet reglement aanwezig: de ongedekte wachtmeester en korporaal. Er zijn dus 9 karabijn- dragenden! want de wachtmeester heeft geen karabijn (altijd volgens het Regi.). Deze ongedekte wachtmeester en korporaal zijn eindelijk ook afgestegen en trekken hun sabel! De 9 ruiters stellen zich vervolgens op 2 gelederen op 6 pas voor de handpaarden. Zij hebben de karabijn op den rug of aan den riem. Nu worden zij in 2 groepen ingedeeld, dus een van 2 rot, en een van 21/2 rot. Vervolgens wordt volgens het reglement de karabijn op C° geladen. Maar wij staan op 2 gelederen. Hoe we op een gelid moe ten komen schrijft het reglement niet voor. Wat nu? Laat ons hopen, dat de pelotons-Ct. hierop raad weet, en ze op een gelid weet te krijgen. Dan moet om de karabijn te laden, gecommandeerd worden:

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 129