169 ^schen in Madagascar traden, tengevolge van het klimaat, talrijke koortsgevallen op en was de expeditie, in verband met deze voorziene omstandigheid, rijkelijk van kinine voorzien. Bij de ontscheping kon die evenwel niet gevonden worden en moesten de zieken zoolang zonder dit geneesmiddel blijven, totdat een twee de zending aankwam. Bij dezelfde expeditie, die over grootsche middelen beschikte, deed zich ook het geval voor, dat er een stoomboot aankwam met een lading zeer lichte practische karren •(systeem Lefèvre) voor den trein. Bij de ontscheping daarvan kwam men echter tot de treurige ontdekking, dat de raden van deze karren op een anderen stoomer waren geladen, die een andere opdracht had ontvangen en eerst belangrijk later in Majunga aankwam. De ontscheping der troepen op de landingsplaatsen. Gelijk reeds werd medegedeeld, had de landing van het in drie echelons naar Korea overgevoerde l8te Japansche leger in 'Chemulpho plaats en werd slechts een bataljon infanterie en -een compagnie artillerie in Gensan aan wal gezet tot dekking van de naar Japan gelegde telegraafkabel. Door de omstandigheid, dat zich voor deze landing in Korea reeds 1200 man Japansche marine-infanterie bevonden en boven* dien Chemulpho een niet onbelangrijke Japansche volksplanting telt, bood de ontscheping der troepen weinig belangrijks; ook was vijandelijke tegenstand niet te verwachten en waren daar door geenerlei zekerheidsmaatregelen te land noodig. Tot beveiliging tegen aanvallen van uit zee bleef een ge deelte van de Japansche vloot in de nabijheid van Chemulpho. Voor de ontscheping zelf werd van het treffen van bijzondere voorzorgsmaatregelen afgezien, omdat de kusten het directe aanleggen van booten mogelijk maakte en de sampans van de Japansche kolonie, in vereeniging met de stoombarkassen en sampans van de Japansche Nippon-Yusen-Kaischa Stoomvaart Maatschappij benevens de booten van de oorlogsschepen, toe reikend waren voor een vlugge landing. Bij de landing van het 3de echelon van het late Japansche leger moesten echter nog jonken tot hulp gebezigd worden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 189