206 „Règlement sur les Exercices et les Manoeuvres de la Cavalerie" van 1899 haren arbeid der Fransche Regeering aanbood: „Le „comité s'est attaché dans ce travail a envisager d'abord l'em- „ploi de l'arme dans le combat et a en fixer les principes pour „en déduire et y adapter ensuite les procédés de preparation et „d'évolution correspondants. „L'emploi commande l'école: telle est la pensée qui a dicté le „plan et inspiré l'esprit du nouveau règlement". Op de wijze door de hiergenoemde commissie aangegeven, beginnende bij de finale en eindigende bij het praeludium, moet worden gearbeid, wil het samen te stellen reglement voldoen aan de voorwaarde, dat het alleen bedoelt de onmiddellijke voor bereiding tot den oorlog. Het gevecht moet dus beschouwd worden vóór de nadering, de nadering weder vóór de verzameling. Deze toch zijn de drie toestanden, waarin een afdeeling op, of in de onmiddellijke na bijheid van het gevechtsveld verkeeren kan en welke dan ook voorloopig alleen zullen worden beschouwd. Hoe dichter bij den vijand, hoe gemakkelijker en geleidelijker de overgangen van den eenen vorm tot den anderen moeten zijn, willen zich niet door noodelooze verliezen haperingen kenbaar makenIn de eerste plaats moeten dus worden bepaald de gevechtsvormenstaan deze eenmaal vast, dan de vormen en bewegingen, welke toe staan uit de naderingsvormen tot de gevechtsvormen en uit de verzamelvormen tot de naderingsvormen over te gaan. Andersom te handelen zou zijn tegen beter weten in vast houden aan den ouden sleur en zou aanleiding geven tot het vaststellen van verzamelvormen, zich niet eigenende voor een vluggen en gemakkelijken overgang tot de naderingsvormen en tot het aannemen van naderingsvormen, welke zich niet onmid dellijk en zonder moeite in gevechtsvormen laten omzetten. In de volgende bladzijden zal daarom worden getracht achter eenvolgens op te sporen A. de vormen en bewegingen, noodig voor het gevecht; B. de naderingsvormen en bewegingen C. de verzamelvormen en bewegingen. W. E. A. Bubton, Wordt vervolgd.) Kapitein der infanterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 226