285 Kan het voorwaarts gaan op de grens van 's vijands vuur nog geschieden door de geheele vuurlinie van dekking tot dekking tegelijkertijd, waarbij elke sectie geleid wordt door haar com mandant, welke zelf weder zoo mogelijk recht voor zich uit en in verband met de commandanten der nevensectiën op de vijan delijke stelling aanhoudt, al zeer spoedig zal dit onder het werk zaam vuur der tegenpartij onmogelijk blijken. Een verder voor waarts dringen zal dan alleen nog mogelijk zijn door verschil lende kleinere afdeelingen tegelijkertijd een zekeren afstand vooruit te doen kruipen, als het kan van dekking tot dekking, doch hoogstens een 25 tal M. terzelfder tijd. Van af het midden der middelbare afstanden is tot het wel slagen dezer voorwaartsche bewegingen een krachtig vuur der reeds vooruitgeschoven afdeelingen noodig. Om in de eerste plaats té worden vooruitgeschoven komen in aanmerking die afdeelingen, welke in het terrein zooveel dek king vinden, dat zij tot op goeden geweerschotsafstand 900M. en verder vooruit'kunnen, zonder door den vijand te worden opgemerkt en welke dan ook zoo sterk mogelijk worden ge maakt, om onverwacht een heftig vuur op den verdediger te kunnen openen. Aldus wordt, met steeds kleiner wordende afdeelingen, sprongs gewijze vooruitgekropen tot de het dichtst bij de verdedigende stelling gelegen dekkingenin open terrein tot de benedenste grens der middelbare afstanden. Nadat verder, zooveel noodig gedurende den nacht, de vuur linie is versterkt, de munitie is aangevuld en de stelling dei- tegenpartij zooveel mogelijk is genaderd kan met het aanbre ken van den dag tot het laatste gedeelte van den frontaanval worden overgegaan. Daar de vuuruitwerking van den verde diger op de korte afstanden vernietigend is, mag van de zijde des aanvallers geen oogenblik uit het oog worden verloren, dat de voorwaartsche beweging alleen dan mogelijk blijft, zonder ontzettende offers te vorderen, wanneer den verdediger het rus tig afgeven van zijn vuur onmogelijk wordt gemaakt en hem te vens zoo weinig mogelijk aaneengesloten doelen worden geboden. Daartoe moeten, onder het vuur der nevenlieden, welke eiken kop, die zich in de vijandelijke stelling vercoont, met een be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 307