17 Bij het Indische paard nu, dat als regel souffreert aan een korten hals en korten nek, zal een bijna loodrecht geplaatst hoofd alleen mogelijk zijn hij een laag geplaatsten hals. Dit laag plaatsen van den hals heeft tevens een veel verminderde slijtage in de kogels der achterbeenen ten gevolge. De zinsnede „met opgerichten tegen schoft en schouders aan geschoven hals" dient dan ook gewijzigd te worden in„met laag geplaatsten hals en zulks te meer naarmate de bouw van hals, nek en kaken ongunstiger is." De 48 tot 108 behandelen halt houden, weder aanmarcheeren, rusten, verandering van hand, den draf, van den draf tot den stap overgaan, van den stap tot den draf overgaan, van den draf tot den sterken draf overgaan, teruggaan daarna halt houden of weder voorwaarts marcheeren, gelederen en gewonen afstand nemen, halt houden uit den draf, stilstaande den draf aannemen, den galop, uit den draf in galop aanspringen, van den galop tot den draf overgaanr enz. verder de wendingen, afwenden van het midden van een der zijden, vierkante volte, wendingen met eenen rechts en links, groote volte, sluiten en openen der groote volte, veran deren van hand op de groote volte, volte, halve wendingen, wendingen rechts en linksomkeert, afzonderlijk rijden. Daar al deze zaken veel aandacht van den jongen ruiter vergen, die toch al zijn geheele denken op zijn paard concentreert, liet ik de recruten alle bewegingen, die ik den volgenden dag wilde uitvoeren, eerst te voet in de manege loopen, en had hiermede veel resultaat en spaarde zoodoende veel tijd uit. 69 en volgende behandelen den galop, en dit wel nadat den recruut reeds zaken zijn geleerd zoo moeielijk, als halt houden uit den draf, van de plaats aandraven enz. Deze volgorde is niet logisch, daar de galop een hoogst nut tige gang is om den recruut te leeren zitten. We zien dan ook, dat von Rosenberg over den galop zegt: „Au galop, allure a laquelle les recrues doivent être exercés pour le moins aussi fréquemment qu'a celle du trof' enz., en eenige regels verder „Dès que l'homme de recrue a pris un peu d'assiette c'est Dl. II, 1002. 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 35