381 compagnie reeds werden uiteengezet, hier niet nader te worden uitgewerkt: hare wijze van uitvoering wijst zich van zelf. Duidelijk blijkt uit het bovenstaande, dat zoowel de compag» nies- als de bataljonsschool practisch niet onaanzienlijk te ver eenvoudigen zijn en dat het niet noodig is nog langer te hand haven de scherpe afscheiding tusschen de gesloten orde en de verspreide orde, welke thans nog allerwege opvalt. Doch ook juist, omdat de hier opgenomen vormen en bewegingen alle op het gevechtsveld noodzakelijk zijn, moeten zij, met uitsluiting van alle andere, in het exercitiereglement worden opgenomen en moet de troep in vredestijd daarin zoo vaak en zoo grondig wor den geoefend, dat de noodige nauwkeurigheid en regelmaat wordt verkregen. Ten slotte volgen hier als een korte inhoud van dit hoofdstuk, waarin zoo consequent mogelijk werd getracht rekening te houden met hetgeen de werkelijkheid vermoedelijk te zien zal geven, de regels voor het gebruik der naderings- vormen en bewegingen. Die regels, welke noodzakelijk zijn, om te bereiken het desideratum, dat de geheele uitgestrektheid der zone van het vijandelijk artillerievuur en een gedeelte van die van het infanterievuur wordt doorloopen met de geringste verliezen en met ongeschokt moreel, zoodat de infanterie in het gevecht, d.i. in de vuurlinie, komt op volle kracht, zijn de volgende: 1. De vraag, welke vorm moet worden aangenomen hangt ten allen tijde uitsluitend af van de overweging, dat de dekking en de beschutting, welke het terrein aanbiedt tot haar maximum moet kunnen worden benut. 2. Al heeft een troep ook eene daadwerkelijk zeer goede dek king, alleen door de omstandigheid, dat hij door het terrein aan het vijandelijk vuur is onttrokken, toch mag nimmer worden nagelaten dekking te zoeken, zoo dicht mogelijk achter die ter- reinvoorwerpen of deelen, welke in staat zijn de vijandelijke projectielen tegen te houden. 3. Evenmin als er vormen zijn, welke absoluut de beste zijn, zijn er standvastige vormen voor bepaalde afstanden en onder bepaalde omstandigheden. De keuze der vormen hangt alleen af van het karakter van het terreinin verband met het voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 405