387 Indien dan ook het Bestuur diligent wil wezen, voortdurend blij ken geeft van hare werkzaamheid in het belang der vereeniging, den leden plannen voorlegt voor volgende vergaderingen, actief blijft optreden om het aantal leden te doen toenemen zoowel in het offi cierskorps als daarbuiten, pogingen in het werk stelt om in de groote garnizoenen buiten Weltevreden onderafdeelingen te vormen, waar, op de spreekavonden, het te behandelen onderwerp mede een punt van debat uitmaakt 1), dan twijfelen wij niet, of het voortbestaan der vereeniging is verzekerd en de vrees van velen, die ook in de circulaire van den Redacteur van het I. M. T. doorstraalde, als zou een dergelijke vereeniging hier geen levensvatbaarheid hebben, zal niet bewaarheid worden. Heeft, vragen wij ons thans af, de debatavond van 4 Juli ten op zichte van het besproken onderwerp gegeven, wat wij verwacht hadden? Hemen wij ter beantwoording van die vraag het „Ver slag" der vereeniging eens ter handdoch alvorens tot die beant woording over te gaan een enkel woord over het eerste drukwerk der Vereeniging. Waar dit ruim twee maanden na de vergadering den leden werd toegezonden, had men, geloof ik, meer mogen ver wachten. Het geheel maakt geen gunstigen indruk, het doet der firma Visser en Co. geen eer aan. Eno! die talrijke drukfouten, welke, naar het wil voorkomen, niet alle op rekening van den zet ter gesteld kunnen worden 2). De vereeniging draagt zoowaar, volgens den omslag, welke voor de verzending dienst deed, een tweeden naam: „Vereenigingtot beoefening van Indische krijgswetenschappen". Het is te hopen, dat die titel niet onder de oogen van een ultra-fusieman komt, want dan Na Indische tactiek, o schrikbeeldook nog Indische krijgswetenschappen Ook werd de vergadering, blijkens den omslag van het verslag, op 11, blijkens blz. 1, op 4 Juli gehouden. Werkelijk, dergelijke blun ders, nog niet gesproken van de zeer slordige ledenlijst, zijn toch wat al te groot. Mais revenons a nos moutons. Wie uwer, die de vergadering 1) Verslagen hiervan zouden achter het verslag* der hoofdafdeeling Weltevreden afge drukt kunnen worden. 2) Het woord dupliek bijv. is menigmaal gebezigd, waar eenvoudig antwoord of repliek bedoeld wordt. Deel, II. 1902. 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 411