413 W. B. Oort (bladz. 461—473 van den loopenden jaargang), vooral als ze, zooals het onderhavige, vergezeld gaan van een plaat. Het tijdschrift verschaft op dit gebied te weinig, zoodat de abon- né's moeilijk „geheel voldaan" kunnen zijn. Waarom zijn tot he den Djambi en Priok Tjaoeh in het Indisch Militair Tijdschrift geheel doodgezwegen? Waarom? Ook in andere opzichten is meerdere actualiteit wenschelijk. Zoo zou ik melding willen zien gemaakt van alle proeven, welke in het belang van het Indische Leger genomen worden, onver schillig of er kwestie is van muildieren, ponies, leergoed of mi trailleurs, dan wel van flanellen hemden, veldflesschen of gecon serveerde sambals. Verder zouden m.i. belangrijke eventualiteiten bij de verschil lende wapens, zooals bijv. verleden jaar bij de infanterie het in schieten der geweren M. 95., niet onbesproken mogen blijven. Is er iets op tegen een enkel woord te wijden aan de nage dachtenis van een gesneuveld kameraad? Nogmaals herhaal ik, dat het bovenstaande een zuiver persoon lijke opinie is; eenstemmigheid over hetgeen al dan niet in het Indisch Militair Tijdschrift behoort te worden opgenomen zal wel nimmer verkregen worden, evenmin als de redactie er in slagen zal het iedereen naar den zin te makenik vestig echter in het bijzonder hare aandacht op deze aangelegenheid. 5. Het Indisch Militair Tijdschrift is te duur. De abonnementsprijs van het Indisch Militair Tijdschrift be draagt f 15 per jaargang, d.i. f 1.25 per aflevering. Dit bedrag is volgens mij te hoog en ik kan hier de verze kering geven, dat velen dit met mij eens zijn. Het lijkt me on vruchtbaar hierover in nadere beschouwingen te treden, alleen merk ik op, dat de uitgevers de abonnementsgelden op een uiterst gemakkelijke wijze en zonder de minste risico ontvangen Het bovenstaande is hetgeen ik in hoofdzaak zeggen wilde. Er zijn ook nog wel bijzaken, bijv. de wijze, waarop het Tijd schrift voor de verzending mishandeld wordt. Ik ontvang mijn exemplaar steeds in tweeën gevouwen (geperst) en heb steeds geruimen tijd noodig om het weer in een behoorlijken toestand

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 441