414 te wringen. Daarom geef ik in overweging om de afleveringen van het Indisch Militair Tijdschrift op gelijke wijze te verpakken als de verslagen van de Yereeniging tot beoefening van de Krijgs wetenschap. Ook hoorde ik klachten over het honorarium, dat aan de mede werkers wordt uitbetaald. Een collega deelde mij onlangs mede, •dat hij, in Holland zijnde, een artikel had ingezonden, en dat het honorarium nauwelijks de verzendingskosten had kunnen dekken. En nu zegt mij Kramers' Woordentolk wel, dat honorarium „eere- loon" beteekent, en ook weet ik wel, dat er menschen zijn, die alleen uit liefde voor hun vak schrijven, maar in 't algemeen bepaalt het bedrag van het honorarium de. waarde van een tijd schrift. Waarmede ik zeggen wil, dat, als de uitgevers degelijke stukken ontvangen willen, ze ook degelijk moeten betalen. Het zij mij ten slotte vergund iets op te merken, dat wel niet precies ter zake dienende is, maar toch betrekking heeft op het Indisch Militair tijdschrift. Op de achterzijde van den omslag der 2de aflevering (en alle volgende afleveringen) van den loopenden jaargang staat het vol gende: Yoor de inteekenaren op het Indisch Militair Tijdschrift is tegen toezending van slechts één gulden franco bij ons verkrijg baar De expeditie naar Samalangan (Januari 1902) Dagverhaal van een fotograaf te velde door C. Hieuwenhuis te Padang met 21 platen naar foto's van den schrijver, een overzichtskaartje van het Gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden en een woord Ter inleiding door Bin tang Djaoeh. De uitgevers G. Kolff Co. Batavia2 Januari 1802. Let wel: bij de bestelling moet remise zijn gevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 442