415 Verder komt op bladz. 177 van dezelfde aflevering onder de ru briek „Boekbeoordeeling" van de hand der Redactie het volgende voor over dat werk „De firma G-. Kolff Co. heeft bovenstaand werk voor den prijs van f 1.00 als premie 1) verkrijgbaar gesteld voor de abonné's op dit tijdschrift. „Wij mogen dit ontegenzeggelijk een zeer gelukkigen greep noe- „men van onze uitgevers, want niet alleen, dat zij daardoor een „belangrijk grooter debiet aan het werk zullen verschaffen, zij „zullen ook vele officieren in staat stellen zich een boek aan te „schaffen, dat zij gaarne in eigendom zullen bezitten." Volgt gun stige kritiek. Naar aanleiding hiervan zond ik één gulden aan de firma Kolff met verzoek daarvoor bedoeld werk te mogen ontvangen. Eenige dagen daarna, bij het doorbladeren van de „Amsterdam mer" viel mijn oog op de volgende advertentie: Heden verscheen De expeditie naar Samalangan. (Volgt precies hetzelfde als boven tot en met Bintang Djaoeh.) Prijs f 1.— Amsterdam, van Holkeman en Warendorf. Eigenlijk is verder commentaar overbodig, maar de te trekken conclusie mag wel even vermeld wordenDe uitgevers van het Indisch Militair Tijdschrift stellen als premie voor de abonné's op dat Tijdschrift verkrijgbaar een boek, tegen vooruitbetaling van één gulden, terwijl datzelfde boek tegen denzelfden prijs ver krijgbaar is voor ieder willekeurig particulier zonder vooruit betaling. Was het der Redactie ernst, toen zij dit „een ontegenzegge lijk gelukkigen greep" van de uitgevers noemde? G\ Buijs, Kapitein der Infanterie. Malang25 September 1902. 1) Ik cursiveer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 443