419 gemeene publiciteit, om dergelijke wetenschappelijke studies in meer gelezen technische buitenlandsche tijdschriften te plaatsen, waarbij meer speciaal de aandacht gevestigd werd op de „Revue d'artillerie" en de „Mittheilungen über Gegenstande des Artillerie- und Geniewesens". c. De belangen van de lezers van het Ind. Mil. Tijdschrift moeten behartigd worden en daarom moeten bij opneming van het artikel in dat tijdschrift de volgende eischen gesteld worden: 1° plaatsing in opvolgende afleveringen is uitgesloten; de ver schillende gedeelten van het artikel kunnen elkander slechts na eenige maanden opvolgen2° per aflevering kan slechts een be perkt aantal bladzijden worden beschikbaar gesteld of, indien het wenschelijk en noodig is dit aantal bladzijden groot te maken, zullen de lezers dit meerdere aantal bladzijden surplus ontvangen en zal slechts honorarium worden uitgekeerd over het geringere aantal bladzijden, zoodat voldoende honorarium voor andere bij dragen beschikbaar blijft. In het licht van bovenstaande toelichtingen worden de lezers van het Ind. Mil. Tijdschrift, die voor hun abonnementsgelden recht hebben op minstens vier vellen druks (zie blz. 3 van den omslag van elke aflevering), uitgenoodigd te oordeelen, of zij in eenig opzicht te kort werden gedaan door de opname van de arti kelen van den heer van Loon. Afl. 8 van 1901 telt 112 blz. 44 blz. artikel van Loon 68 blz; afl. 1 van 1902 telt, zonder de 10 blz. over de begrooting, nog 108 blz. 44 blz. artikel van Loon 64 blzafl. 8 van 1902 telt 103 blz. 39 blz. artikel van Loon 64 blz. d.w.z. het arti kel van Loon in het geheel niet in rekening brengendetelde elke aflevering, behalve het litteratuuroverzicht en afl. 1 van 1902 behalve de begrootingsbijdrage nog vier vel druks of meer. ad 2. Dat, niettegenstaande alle moeite door de redactie aangewend om dit te voorkomen, het tijdschrift wel sews artikelen opneemt van twijfelachtige waarde, is zeker juist en wordt door de redactie ten zeerste betreurd. Dat dit echter veel voorkomt en meer dan in de meeste andere dergelijke periodieken, meent de redactie stel lig te moeten ontkennen. Al dadelijk stelt de redactie op den voorgrond, dat alweer de Deel II. 1902. 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 447