420 hoeveelheid en de aard van de beschikbare stof wel eens er toe dwingen om een opstel te plaatsen, dat onder gunstiger omstan digheden afgewezen zou zijn. Wat in het bijzonder het artikel van den heer Keus betreft, zij het volgende aangeteekend a. de 79 blz., waarover de heer Buijs valt, moeten, in verband met het slot ad 1 hierboven, belangrijk gereduceerd worden. Het artikel werd berekend voor 3 X 16 48 blz. b. de redactie vermeende in dit geval, zonder verder onderzoek door deskundigen, tot de plaatsing te mogen overgaan op grond aan 1° den zeer gunstigen indruk, dien de heer Keus bij een per soonlijke kennismaking met den redacteur achterliet en waarbij hij de redenen ontvouwde, waarom hij tot het schrijven van zijn ar tikel was overgegaan en tot plaatsing daarvan in het Ind. Mil. Tijdschrift had besloten; 2° het gunstig oordeel over dien officier door tijdgenooten en andere collega's, die hem allen stempelden als een degelijk, zeer werkzaam en kundig officier; 3° de hooge onderscheiding, dien officier reeds te beurt geval len; hij verwierf n.l. den eersten prijs voor een door de marine- vereeniging uitgeschreven prijsvraag over een verhandeling betref fende zeetactiek. De redactie erkent echter gedwaald te hebben en de opgedane ondervinding zal haar een aansporing zijn om voorzichtiger te wezen 1). Fouten zullen echter steeds mogelijk blijven. In het bijzonder geldt dit de rubriek „Voor de practijk." Voor de juist heid van alle daarin opgenomen wenken enz. kan de redactie zich niet geheel verantwoordelijk stellen, al streeft zij er naar ook in dit opzicht zoo goed mogelijk te worden voorgelicht. ad 3. Als regel worden alle kaarten, schetsen enz., die bij een artikel gevoegd worden, afgedrukt; de uitgevers maken tegen de wenschen der redactie in de laatste jaren nimmer eenige tegenwerping. Bevat dus een artikel geen kaarten, schetsen enz., die de lezer wenschelijk zou achten, dan ligt zulks in hoofdzaak aan de me dewerkers. 1) Volgens bevoegde deskundigen is evenwel het artikel van den heer Keus, niette genstaande de fouten, die daaraan vastkleven, volstrekt niet zonder waarde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 448