422 - die tegen een hoog honorarium (hoog voor de draagkracht van het tijdschriftniet te hoog voor clen officier, clie zijn weinige vrije oogen- blikken tijdens het vermoeiende oorlogsleven voor den arbeid moest opofferen) genegen gevonden werd om de bijdragen te leveren, was tevens officieele berichtgever voor een der groote dagbladen en was daarom alleen, n.l. omdat hij nu toch in hoofdzaak reeds het meeste werk verrichten moest, bereid der redactie bij te staan. De verkregen gegevens moesten door den redacteur worden be werkt tot een behoorlijk artikel en het extra honorarium trok de redacteur af van het hem billijkerwijze toekomende 1). Is het niet begrijpelijk, dat, waar het ter zake verrichte, ten koste van veel arbeid en financieele opoffering, niet voldoende geapprecieerd werd, de redactie zich niet geroepen voelde uit zich zelf nogmaals pogingen aan te wenden En voorstellen werden haar nimmer gedaan. De vraagWaarom zijn tot heden Djambi en Priok Tjahoe in het Indisch Militair Tijdschrift geheel doodgezwegen? Waarom? behoort n. h. v. dan ook in hoofdzaak beantwoord te worden, omdat helaas de officieren van het Indische leger te weinig tijd of lust hebben om zich aan de studie te zetten en daarvan onder meer blijk te geven door medewerking in het orgaan van hun leger. Mogen wij eens de vraag stellenWaarom heeft de heer Buijs het vorige jaar der redactie geen verslag gezonden van cle cloor hem geleide excursie op GelebesWaarom? Ook de redactie zou gaarne melding maken van proeven in het belang van het leger genomen, maar wederom moet zij verklaren: de medewerkers schijnen daaraan geen aandacht te schenken, en de lezersdie het wel doen, melden zich niet als medewerker aan. Het is voornamelijk om die reden geweest, dat de redacteur zich het vorige jaar per request tot het legerbestuur wendde met een voorstel, hetwelk met succes bekroond werd en waaraan de lezers de verschijning der extra-bijlagen te danken hebben. De redactie hoopt het volgende jaar door het legerbestuur in de ge legenheid te worden gesteld onder meer verslagen te publiceeren omtrent „de wielrijders", „de mitrailleurs" en „het nieuwe veld en berggeschut". 1) De redactie ontvangt maandelijks van de uitgevers een vaste som, waaruit eerst de corrector en de medewerkers betaald wordenhet overblijvende maakt het honorarium uit van den redacteur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 450