423 Wie levert der redactie meer artikelen als het verdienstelijke stukje van den heer Oort? Zij zullen zeer zeker niet geweigerd worden. Wie? Tot nog toe niemand. Wie wil in het Ind. Mil. Tijdschrift een woord wijden aan de nagedachtenis van den gesneuvelden kameraad Ook deze arti keltjes, die men thans zendt aan dagbladen of aan de Mil. Gids of de Mil. Spectator, werden nog nimmer door ons geweigerd, omdatze niet aangeboden werden. Of is het misschien de bedoeling van den heer Buijs, dat de redactie dit alles zelf moet doen? Yoorbeelden, dat het I. M. T. meermalen bewees een open oog te hebben voor actualiteit, zouden er vele te geven zijn. Wij wil len slechts de aandacht vestigen op de volgende: a. Door belangrijke flnancieele offers van de uitgevers daartoe in staat gesteld, ontvangt de redactie reeds gedurende 2 jaren de Handelingen van de Staten-Generaal rechtstreeks per mail. Daar door kon zij het vorige jaar extra aan de lezers een afdruk van de oorlogsbegrooting verstrekken. Zij was daarmede zoo actueel, dat de afgedrukte bladen nadat ze der drukkerij verlaten had den met graagte bij het D. v. O. gelezen werden. Men beschik te toen n. 1. op Weltevreden nog niet over een tweede exemplaar ■dier begrooting. b. Onmiddellijk na de groote manoeuvres, het vorige jaar tus- schen Weltevreden en Buitenzorg gehouden, werd daarvan op initiatief der redactie een verslag gegeven. c. De vraagstukken van den dag, als fusie, inlandsche officieren gemengde compagnieënhoogere troepenverbanclen werden steeds tij dig in het Ind. Mil. Tijdschrift behandeld, terwijl thans, nu de reorganisatie der bereden artillerie bij het legerbestuur aanhangig is, het tijdschrift niet heeft nagelaten over het aan te schaffen materieel op vele plaatsen een oordeel uit te spreken. ad 5. Ook der redactie kwam de abonnementsprijs hoog voor en her haaldelijk heeft zij dan ook met de uitgevers van gedachten ge wisseld over de vraag, of die prijs niet te verlagen was. De uit gevers, hoe bereidwillig zij zich in de laatste jaren ook betoonen tegenover alle verzoeken der redactie, verklaarden hiertoe onmo gelijk te kunnen overgaan op grond van het geringe aantal abon-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 451