- 425 paarden, dat het tijdschrift zóó duur is, dat zij daarom geen abonné worden, nemen wij dan ook niet au sérieux. Nog een enkel woord over de bijzaken. De klacht over de wijze van verzending van het tijdschrift zal door ons bij de uitgevers worden overgebracht. Wij twijfelen er niet aan, of zij zullen daarmede voor den vervolge rekening- houden. Het honorarium voor het Indisch Militair Tijdschrift, n.l. ƒ1.50 per blz. druks oorspronkelijk en 1.00 per blz. druks vertaalwerk, is hoog, ten minste in vergelijking met hetgeen dergelijke perio dieken in Nederland betalen, terwijl ook de vergelijking met het buitenland over het algemeen niet ten nadeele van het Ind. Mil. Tijdschrift uitvalt 1). Zoolang het aantal abonné's niet belang rijk stijgt, zullen de uitgevers niet in staat zijn voor het uitkee- ren van honorarium een grooter bedrag ter beschikking van de redactie te stellen. De verklaring van den collega van den heer Buijs is mij on begrijpelijk. Verzending als document 2), gelijk nadrukkelijk op blz. 3 van den omslag van elke aflevering te lezen staat, is toch al erg weinig kostbaar. Het dagverhaal van den fotograaf. Ja het was der redactie ernst, toen zij ter neder schreef, dat zij dit een gelukkigen greep noemde, want zij nam zonder verder onderzoek aan, dat de firma Kolff hier werkelijk een prijsverlaging voor de abonné's in uitzicht stelde en zij mocht dit van een groote firma, als de firma Kolff, bij een dergelijke aankondiging, ook zonder verder onderzoek, aan nemen. Trouwens, thans is der redactie gebleken, dat hare opvatting juist wasde firma stelde het boekwerk in Indië voor m'ef-abonné's verkrijgbaar tegen den hoogeren prijs van f 1.50. Den heer Buijs mijne erkentelijkheid betuigende voor zijne op- 1) Hierbij zij nog aangeteekend, dat de tegenwoordige redactie ongevraagd aan elk medewerker (3 maal werd der redactie medegedeeld, dat geen honorarium aanvaard kon worden), bijzondere omstandigheden uitgesloten, honorarium uitbetaalt, ook voor de kleine bijdragen in de rubriek „voor de practijk", zoodra het bedrag daarvan f 1.00 of meer is en dat alle onkosten voor verzending van postwissels, overdrukjes enz. door haar gedragen worden. 2) Documenten kan men aanteekenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 453