430 Etudes de guerrealsmede in Krafft, Prinz zu HohenloheStra tegische Briefewelke gebaseerd zijn hoofdzakelijk op de onder vinding, in den laatsten grooten oorlog ten deze opgedaan. Als de meest voordeelige indeeling wordt in den regel aanbevolen de vereeniging van 3 bataljons tot een regiment, van 2 regi menten tot eene brigade, van 2 brigades tot eene divisie, terwijl bij de grootere legers 2 divisiën tot een legerkorps vereenigd wor den en in die legers bovendien nog het armee- of legerverband bestaat, of in oorlogstijd in het leven wordt geroepen. De indeeling der strategische en groot- tactische eenheden is bij de verschillende buitenlandsche legers als volgt geregeld: Duitschlcmd. Het legerkorps bestaat uit 2 divisiën, elk ver deeld in 2 brigades (10 divisiën bestaan uit 3 brigades), die we derom in 2 regimenten a 3 bataljons zijn onderverdeeld, terwijl sommige brigades nog een jagerbatn. bezitten. De brigades zijn zuivere infanteriebrigades, terwijl de divisie, behalve de brigades infanterie, nog 3 escadrons, 12 batterijen en 1 pioniercompagnie, bruggentrein, 2 munitiecolonnes enz. bezit. Frankrijk. Het legerkorps is gevormd uit 2 divisiën, elk be staande uit 2 brigades (bij sommige divisiën is nog een jagerba taljon ingedeeld). Elke brigade bestaat uit 2 regimenten a 3 ba taljons, terwijl per divisie nog een escadron, 6 batterijen, 1 pio niercompagnie en de noodige treinen zijn ingedeeld. Rusland telt 2 divisiën per legerkorps, 2 brigades per divisie, bezit geen divisiecavalerie of- artillerie, doch per divisie slechts één sappeurcompagnie. Elke brigade is samengesteld uit 2 regimen ten a 4 bataljons. Zwitserland telt eveneens 2 divisiën per legerkorps, waarbij in dat verband nog eene cavaleriebrigade, een landweerbrigade en een scherpschuttersbataljon zijn ingedeeld, 2 brigades vormen 1 divisie, terwijl de brigade uit 2 regimenten a 3 bataljons bestaat. Bulgarije en Servië bezitten geen legerkorpsverband, tellen re spectievelijk 2 en 3 brigades per divisie en 2 regimenten a 4 ba taljons per brigade. De legers van beide rijken bezitten 2 esca drons aan divisiecavie, doch terwijl Servië 9 batterijen en 2 com pagnieën genietroepen per divisie indeelt, voegt Bulgarije daaren tegen niet minder dan 12 batterijen en 4 compagnieën genietroe pen (3 veld compieSn en 1 reserve compie) aan de divisie toe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 458