- 431 Italië telt 2 brigades per divisie, waarbij nog 3 escadrons, 4 batterijen en 1 sappeurcompie zijn ingedeeld. De brigade bestaat uit 2 regimenten a 3 bataljons. Oostenrijk-Hongarije oezit 2 brigades per divisie, vermeerderd met 3 escadrons en 4 batterijen, terwijl de indeeling van de ge nietroepen naar behoefte plaats vindt. De brigade bestaat uit 2 regimenten a 3 of 4 bataljons. Rumenië bezit 2 brigades per divisie, elk bestaande uit 2 regi menten a 3 bataljons, terwijl bij de divisie geen cavalerie, doch 5 a 6 batterijen en 1 sappeurs- en mineurscompie. zijn ingedeeld. Denemarken is verdeeld in 2 territoriale commandementen, wel ke ieder in oorlogstijd een divisie vormen. Samen bevatten beide divisiën 5 infie brigades, elk bestaande uit 2 regimenten en de lijfgarde. Japan bezit 2 brigades (elk bestaande uit 2 regimenten a 3 bataljons) per divisie, waarbij bovendien nog 3 escadrons, 6 bat terijen en 3 compien- genietroepen zijn ingedeeld. Nederland eindelijk bezit, zooals bekend is, slechts het divisie- en regimentsverband. Slechts gedurende de grootere oefeningen wordt het brigadeverband gevormd. Meer uitgebreide gegevens omtrent de meeste, hier besproken, legers treft men aan in Streffleurs Oesterr. Milit. Zeitschrift van September 1901. Zooals men uit bovenstaande opgaven kan ontwaren, bezitten alle legers, uitgezonderd het Nederlandsche, tot zelfs de kleinste toe, het regiments-, het brigade- en het divisieverband, en alléén bij het Nederlandsch-Indische leger tracht men zich te behelpen door, en dan nog slechts voor oorlogstijd, de vorming van inf*e. brigades voor te schrijven. Het behoeft geen betoog, dat, waar in tijd van vrede het hoo- gere troepenverband totaal ontbreekt, in oorlogstijd de zoo noo- dige eenheid en samenhang in de bijeengeraapte infanteriebriga des niet dan na langen tijd zal worden verkregen, terwijl de lei ding door gebrek aan voortdurende vredesoeferiing zal te kort schieten. Want oefening en routine zijn zeer voorname fac toren bij de leiding der hoogere troepen ver ban den, welke men zich zeer bepaaldelijk in vredestijd moet eigen maken en de gele genheid tot oefening is in ons leger nog steeds te gering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 459