435 oefening met gecombineerde wapens in het leven worde geroe pen en dus de hulpwapens geheel over de infanterie worden verdeeld. Een gevolg hiervan is echter de verspreiding van die hulp wapens over meerdere garnizoenen, de cavie tot in escadrons, de bereden artie tot in divisiën en de genietroepen tot in com pagnieën vereenigd. Behalve voor de genietroepen geloof ik niet, dat die splitsing ten nadeele van de technische oefening der hulpwapens zal komen. De cavalerie zal toch waarschijnlijk in den oorlog tegen een buitenlandschen vijand van een massaal optreden moeten afzien, daar zij tegen de vermoedelijk overmachtige cavalerie van den vijand niet zal zijn opgewassen, en dat kostbare wapen voor groote verliezen behoed moet worden, welke het zouden ver lammen voor den verderen duur van den strijd, een strijd, waarin het gemis aan ruiterij smartelijk zou worden gevoeld. De op- helderings-en beveiligingsdienst is en blijft voor onze cavalerie hoofdzaak, naast het optreden tegen den inlandschen vijand. De oefeningen in cavalerieverbanden grooter dan het escadron, die natuurlijk noodig blijven, daar bij de uitvoering van den op- helderingsdient een massaal optreden niet is uitgesloten, kunnen dan gedurende enkele weken van het jaar bij cavaleriemanoeu- vres [de gioote manoeuvres voorafgaande] worden beoefend. De bereden artillerie, indivisieverbandbij de brigades ingedeeld, blijft bij invoering van brigadeverbanden dezelfde gelegenheid behouden voor oefening in grooter art'6 verbanden, als thans reeds bestaat. Alleen de genietroepen, wier technische oefening hoofdzaak is en welke steeds hooger is op te voeren, moeten m. i. in een der groote garnizoenen vereenigd blijven en slechts aan de grootere gecombineerde oefeningen deelnemen, tenzij men die troepen doch dan gedurende eenige maanden van het-jaar in een ge niekamp zou wenschen te vereenigen, in welk geval zij natuurlijk eveneens over de brigades kunnen worden verdeeld. Rekening gehouden met bovengenoemde omstandigheden is dus de vredesbrigade samen te stellen uit 4 bataljons, een escadron en twee batterijen, welke troepen ik zoude wenschen te stellen Deel, II. 1902 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 463