VOOR DE PRACTIJK. Tweelingposten. Na al wat over tweelingposten werd geschreven door den Kolonel Bren- der a Brandis, zou dit artikeltje veilig achterwege kunnen blijven. De vrees echter, dat slechts weinigen de artikels, die daarop betrekking hebben en welke voorkomen in de Mil. Spectator 1901 N°. 12 en 1902 N°. 5, hebben gelezen, doet mij ertoe besluiten de gastvrijheid in te roepen van bet I. M. T., ten einde in uitgebreider kring de belangstelling op te wekken voor een middel, dat bovenmate geschikt is om te geraken tot het doel, dat wij met de schietopleiding beoogen. Elke methode, die variatie brengt in de oefeningen in het gevechtsschie- ten, zal gretig worden aangegrepen en zulks a plus forte raison, wanneer die metbode meebrengt le dat de oefeningen een verloop hebben, dat de werkelijkheid nabij komt, 2e dat de daarbij te gebruiken doelen „gefechtsmaszig" zijn, 3e dat bij den schutter de lust wordt opgewekt om goed te schieten, ad 1. De lezer oordeele hierover zelf. ad 2. Ik noem bet een groot voordeel, dat geen diepe doelen voorge steld kunnen worden. Men vervalt dus niet in de fout van het houden van minder kriegsmaszige oefeningen als bv. bet beschieten van een ge sloten diep doel op de korte afstanden onzer schietterreinen. ad 3. Hier kan gewezen worden op de ondervinding. Voor wat de inrichting der tweelingposten betreft, wordt verwezen naar N°. 5 Mil. Spectator 1902. A B In bet kort komt het gebruik der posten hierop neer Post A vertoont evenveel doelen als er schut ters zijn, die tegenover post B optreden en om gekeerd. Als principe geldt, dat de afmetingen van het doel in post A (B) overeenkomen met de houding van den schutter, tegenover post B (A). De bedieningsmanscbappen in beide posten doen Schutters B. Schutters A. elk getroffen doel verdwijnen; dien overeenkom stig doet men ook schutters in beide groepen uitvallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 480