- 457 worden in een kistje van 35/22/13 cM., inhoudende, behalve de lamp, 3 elementen, de accumulator en eenige reserve-gloeilampjes. Haar lichtsterkte bedraagt 5 normaal kaarsen, terwijl het licht ongeveer 10 M. voorwaarts wordt geworpen. De kosten dezer lamp bedragen geheel compleet met elementen, lamp, accumulator 32. een dozijn reserve gloeilampjes„11. accumulator (4 Volt)7.50. welke prijzen bij bestelling in het groot voor vermindering vatbaar zijn. Het laden van den accumulator is blijkens de gebruiksaanwijzing zeer eenvoudig en kan in elk bivouak plaats vinden. Wij voegen hieraan nog toe, dat bij het Duitsche leger draagbare electr. accumulatoren lampen van The A. E. N. W. zijn ingevoerd en dat onze Post- en Telegraafdienst voor het bestellerspersoneel over de invoering van dergelijke lampjes in besprek schijnt te zijn. Redactie. Recepten van particuliere geneesheer en. Mij overkwam zeer onlangs nog het onaangename geval, dat een mij door een particulier geneesheer voorgeschreven recept, in de militaire apotheek alhier aangeboden, door deze niet geaccepteerd en de verstrekking der daar op voorkomende medicamenten geweigerd werd, omdat bedoeld recept niet door een officier van gezondheid was „onderteekend". Bedoelde apotheek had het, laat ik 't erkennen, volkomen bij het rechte einde, want de bepalingen schrijven zulks voor. Maar nu vraag ik dan ook tevens, of het niet meer dan tijd is, om zulk eene antidiluviaansche bepaling van het toch reeds zoo respectabele voor schriften-lijstje eindelijk eens te doen schrappen, daar zij toch tot niets nuttigs dient, daarentegen slechts allerlei moeielijkheden oplevert De onjuistheid dier bepaling springt te zeer in het oog, dan dat ik daar over lang zal hebben uit te wijden. Men bedenke slechts, dat men den eersten den besten officier van gezondheid daarmede kan lastig vallen, die even wel zijn „visum" op 't recept eenvoudig zoude kunnen weigeren, al was het ook alleen maar om redenen, dat hem de particuliere geneesheer, noch veel minder diens op 't recept voorkomende paraaf of handteekening, of ook de belanghebbende zelf, eigenaar van 't recept, niet bekend is. En hoe dan in spoedeischende gevallen, des nachts enz. enz? Toch mag verstrekking van medicijnen aan de daarop rechthebbenden in geenen deele geweigerd worden, want deze hebben er wettig recht op, wat niet zoo maar door eene alg. order kan worden krachteloos gemaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 485