459 beperken, rundvee mede nemen. Daaraan zijn echter menigmaal vooral voor kleine patrouilles groote bezwaren verbonden. Een sapi is niet goed bestand tegen zware vermoeiende tochten, vermagert daardoor zeer en sterft soms van uitputting. Het verlies van een sapi vertegenwoordigt een betrekkelijk groote waarde. Herhaaldelijk is het gewicht aan vleesch van één dier te veel voor de colonne, zoodat het slachten van een sapi dan weinig oeconomisch is. De sapi beweegt zich op marsch zeer langzaam en is in moeilijk terrein een belemmering voor de colonne. Zou in dit alles geen bruikbare verbetering zijn te brengen door het medenemen van geiten of schapen. Bij de inlanders is het vleesch dezer die ren zeer gewild en de Europeanen zouden er wel aan te wennen zijn, als de officieren het voorbeeld gaven. Wanneer een aan een touw geleide daar voor afgerichte hamel of ram de kudde voorafgaat, zal deze, naar wij vermoeden, zelfs zonder eenig verder begeleidend personeel den voorgan ger volgen. Tarchus. Waarschuwing voor plaatselijke en andere adjudanten. Natuurlijke erkende kinderen worden niet beschouwd als te behooren tot het wettig gezin van den vader, tenzij zij door huwelijk of bij Gouv. besluit gewettigd zijn. Bij reizen met stoomschepen enz. worden zij derhalve geclassificeerd als inlanders. De tarieven en bepalingen zijn wel is waar duidelijk (ook billijk?), doch meerderen vervallen in dezelfde fout, waarin ikzelf dezer dagen verviel, en vragen passage aan in de klasse, waarin de vader moet reizen. De financieele gevolgen biervan kan men bij normaal verloop nagaan. Hartoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 487