550 Toelichtingen. (1) Aan het hoofd van elk wapen, korps of dienstvak wordt verwe zen naar de daarop betrekkelijke paragrafen der bij Koninklijk besluit van 28 Januari 1882 Indisch Staatsblad no. 113) vastgestelde formatie van- het Nederlandsch-Indische leger. (2) Wegens de vervanging van een lsten-luitenant-adjudant door een kapitein-adjudant. (3) De raming is verminderd met f 8760, omdat overeenkomstig den tegenwoordigen toestand er op gerekend is, dat de chef van het wapen der artillerie der rang van kolonel in plaats van generaal-majoor en dat de oudste op hem volgende hoofd officier dien van luitenant-kolonel heeft met f 2100, doordien de kapitein-adjudant vervangen is door een lsten- luitenant-adjudant. (4) De voorgenomen reorganisatie van den pharmaeeutischen dienst (zie de Memorie van Toelichting) vereischt een hoogere uitgaaf van t 2400 voor het algemeen magazijn van geneesmiddelen en het scheikundig labora torium wegens traktementen van het daarbij in te deelen personeel. Hier van gaat echter af een bedrag van f 1080, wegens fouragegelden van de1 vroeger bij die inrichtingen bescheiden 3 eerste-luitenants. (5) Wegens eene wijziging der formatie van den generalen staf (zie de Memorie van Toelichting). (6) Wegens de vervanging van een lsten-luitenant-adjudant dooreen- ritmeester-adjudant. (7) Wegens vermindering van de indemniteit voor schrijfbehoeften van de Vde afdeeling van het departement van oorlog. (9) Vilde afdeeling van het departement van oorlog. Zie onderafdee- ling 95. (10) Laatste gedeelte van de in Indië te doene uitgaven. (11) Voor periodieke traktementsverhoogingen. (13) Vde afdeeling van het departement van oorlog. Zie onderafdee- ling 95. (14) De raming is in verband met de voorgenomen reorganisatie van het personeel der militaire strafgevangenis te Tjimahi (zie de Memorie van Toelichting) vermeerderd met f 1320. Zij is echter verminderd met f 300, omdat voor hooger traktement der kapiteins en eerste-luitenants minder benoodigd is. (15) In verband met de in de vorige noot bedoelde reorganisatie. (16) Wegens de geleidelijke intrekking van de fouragegelden der kwar tiermeesters.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 578