580 Inhoud der compagniesen bataljonsschool. Ten aanzien van elke eenheid is het doel hetzelfde, nl. haar op leiden voor het gevecht en haar derhalve leeren de formatiën en bewegingen, welke zij vóór en in het gevecht noodig heeft. In beide scholen komen daarom, als in de sectieschool, voor de hoofdstukken I Formatiën en bewegingen. II Gevecht. Voor de compagnie werden gevonden drie soorten van forma tiën n.l. 1° die in linie, 2° die in gesloten- of open flankcolonne met sectiën, 3° die uit de flank. Het ligt voor de hand aan elk dier formatiën, met de daarin noodige bewegingen, een artikel te wij den, terwijl een voorafgaand eerste artikel zal moeten behandelen de verzamelvormen, in een van welke de troep aantreedt. Een vijfde artikel zal aangeven de overgangen van de eene forma tie tot de andere, terwijl een zesde artikel zal moeten uiteenzetten de wijzigingen, in de gevonden vormen en bewegingen c. q. aan te brengen, met het oog op het gebruik tegen den inlandschen vijand. Na hetgeen daaromtrent reeds werd gezegd, is het niet noodig in bijzonderheden te treden omtrent de uitvoering der voorgestel de bewegingen: dit kan ook daarom worden nagelaten, omdat der- zelver uitvoering natuurlijk en vloeiend is. Wat betreft de overgangen van de eene formatie tot de andere, zal men, mits angstvallig uitsluitende alle bewegingen, welke hun ne reden van bestaan niet ontleenen aan de waarschijnlijkheid harer toepassing te velde, slechts een uitgelezen en daarom zeer beperkt aantal bewegingen overhouden. Wanneer men heeft aangegeven de overgangen van de colonne uit de flank tot de gesloten- en open flankcolonne met sectiën en van deze tot de ontwikkelde linie zoomede omgekeerd, dan heeft men daarmede alles uiteengezet, wat in zake evolutiën noodig is: van overbelasting is hierbij zeker geen sprake. Ook het zesde artikel kan zeer kort zijnhet zal aangeven de overgangen uit de marschcolonne tot de open flankcolonne met groepen en van deze tot de linie op één gelid, zoomede het om- gekeerde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 610