587 bruik van duikaffuiten bij snelvuurgeschut zijn dus in de practijk van geen belang. In het oogenblik, dat de vuurmond zijne vuur- stelling inneemt, gaat het schot van zelf af, waarop hij oogen- blikkelijk daalt; gericht vijandelijk vuur is derhalve niet te ver wachten. Het kanon van 15 cM. Lji0 is, zooals boven reeds is opgemerkt, voorzien van schroefsluiting, hoewel de firma aan de wigsluiting,, welke zij in haar „Leitwellverschlusz" tot een hooge trap van ontwikkeling heeft gebracht, de voorkeur schenkt. Uit de om standigheid, dat het sluitstuk voorzien is van een asbestafsluiter, valt af te leiden, dat de lading niet in metalen hulzen, doch in gewone kardoezen besloten is. c. Het veldgeschut. De inrichting van Krupp's affuiten met vuurmondterugloop en met veerende spoorrem (affuitterugloop) kan als bekend aangenomen worden. De affuit met veerende spoorrem C. 1902 verschilt van die C. 1901 in hoofdzaak slechts daarin, dat affuitwanden langer zijn, de affuithoek dientengevolge kleiner is, zoodat het steigeren van het stuk bij het vuren veel minder is. Hiermede was eene ge- wichtsverhooging van 19 KG. verbonden, tegenover welk nadeel het voordeel staat, dat de affuit gedurende het vuur minder on rustig is. Bij de nieuwere constructie kan voorts de rijrem alleen van uit de aszitplaatsen in werking gebracht wordenvan het gebruik dezer rem tot vermindering van den terugloop schijnt men dus afgezien te hebben. Het verschil tusschen de affuiten met vuurmondterugloop C. 1901 en C. 1902 is evenzeer niet groot. Bij het nieuwe model is de affuitas in de affuitwanden zelve gelegd, terwijl ze bij het andere model in daartoe opzettelijk aangebrachte aspannen was bevestigd. De affuit C. 1902 heeft eene spoor, die scharnierend aan den affuitstaart is bevestigd en gedurende het rijden op de affuit omgeslagen wordt, terwijl de spoor van de affuit C. 1901 vast is. Hierdoor wordt het doorrijden van slooten gemakkelijker gemaakt. Eindelijk zij nog opgemerkt, dat van de aszitplaatsen der affuit C. 1901 leuning, zitting en voetplaat in een plat vlak kunnen worden gebracht en alsdan een schild tot dekking der bediening vormen. Bij de nieuwere affuit is deze constructie achter wege gebleven en vindt men aszitplaatsen van de gewone soort.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 617