601 uit alle troepenpaarden en ieder eskadron- en batterij officier zal dit met ons eens zijn. Dat den officieren der bereden wapens en van den Generalen Staf wel vergund .moet worden om zich, zoo noodig, een paard uit den troep aan te schaffen, vindt zijne oorzaak daarin, dat deze officieren met het oog op de diensten, die van hen gevorderd kunnen worden, moeten kunnen beschik ken over krachtige, goed afgerichte, vlotte terreinpaarden, het geen niet, althans in mindere mate, gevorderd behoeft te worden van de overige officieren. Ten einde echter nu toch bedoelde officieren zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen zich een bruikbaar dienstpaard aan te schaffen, zou kunnen worden toegestaan om een keuze te doen bij de cavalerie uit de paarden, die bij de eskadrons over compleet zijn en bij de artillerie uit die, welke niet behooren tot de gevechtsbatterij. Men begrijpe ons goed: het is geenzins gebrek aan appreciatie ten opzichte van de rijkunst dier officieren, die ons zoodanigen maatregel doet voorstellen, doch wel de on mogelijkheid om bij mobilisatie allen van goede rijpaarden te voor zien zonder de bereden wapens uit hun verband te rukken. Moge door het vorenstaande de aandacht van de daartoe bevoeg de autoriteiten gevestigd worden op het belangrijke vraagstuk der officiersremonteering bij mobilisatie en moge als gevolg daarvan spoedig eene regeling getroffen worden, waarbij dit vraagstuk tot oplossing wordt gebracht! Ten slotte zij het ons vergund hier met een enkel woord de aandacht te vestigen op het groote belang van de vereeniging ter verzekering van paarden, gevestigd te Samarang. Deze ver eeniging, waarbij 1400 paarden verzekerd zijn, zou ons waarde volle gegevens kunnen geven omtrent hoogte, kleur, ouderdom, gebreken en geschiktheid voor gebruik (rij-of trekpaard) dier paar den, alsmede omtrent de plaatsen, waar zij zich bevinden. Wij twijfelen er niet aan, of het bestuur dier vereeniging zal wel ge negen zijn die inlichtingen aan het D. v. O. te verstrekken en ook van de voorgevallen mutatiën mededeeling te doen. Nog eene opmerking moet ons van het hart. Wij wenschen niet in beschouwingen te treden omtrent de samenstelling der

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 631