651 Het was trouwens geen nieuw gezichtspunt, dat geopend werd, meerma len reeds hadden wij het zoo schriftelijk als mondeling hooren Terkondi gen, maar in toepassing haddden wij het helaas nog niet zien hrengen. Zou het nu geen tijd worden, dat wij allen ter zake eens de handen in elkaar slaan, dat wij in het garnizoensleven eens breken met het stelsel om eiken soldaat steeds door een korporaal-of sergeant-baboe te doen vol gen. Maar, hoor ik mij toevoegen, in veel gevallen verzetten onze voor- schiiften zich tegen dat gezonde beginsel. "Welnu, als dat zoo is en als men van hoogerhand geen wijziging dier voorschriften ter hand neemt, dan legt het toch op uw weg om aan uw chefs ter zake de noodige voorstellen te doen. Het ligt toch voor de hand, dat een Comd'. van het leger niet zoo zeer zijn aandacht kan schenken aan bepalingen uit den garnizoensdienst als de luitnt. pi. adj., die ze dagelijks moet toepassen» maar daarom behoeft die hoogste legerautoriteit nog niet ongenegen te zijn om logische wijzigingen aan te brengen, als ze bij hem worden voorgebracht. Er moet een einde aan komen, dat een inl. stukrijder zijn ziek paard niet zelf naar den ziekenstal kan brengen, dat een door het subsistenkader aangewezen nieuwe ordonnans zich slechts door een korporaal begeleid mag begeven naar het bureau van een hooge legerautoriteit, vanwaar hij denzelfden dag nog met de meest belangrijke officieele stukken geheel zelfstandig den marsch wordt ingezonden, dat er alweder een korporaal noodig is, als twee inlanders een paar gebroken stoelen van een militair bureau gaan halen om deze naar het kleedingmagazijn te brengen enz. enz. Tarchus.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 681