59 schuldigcl van overtredingivaarop deze straf is gesteldkan derhalve, indien hij voortvluchtig is, niet bij indaging worden geprocedeerd. (M. R. Afl. 11.) Reclame. Disp. dd. 9 Mei 1902. No. 152. Het is in hooge mate noodzakelijk, dat minderen bij de uitvoering van gegeven bevelen, te rade gaan met het gezond verstand en zoo noodig afwijken van een letterlijke opvolging daar van, indien deze een weinig oordeelkundige zou zijn. (M. R. Afl. 11.) Militaire rechtspleging. Vervolg (M. R. No. 12.) Art. 77 R. Lm. is niet meer toepasse lijk tijdens de behandeling in den krijgsraad S, D. ddo. 11 April 1902, No. 91. (M. R. No. 12.) Misbruik van vertrouwen of ambts-verduistering. Vonnis krijgsraad Magelang ddo. 3 April 1902, bekrachtigd bij arrest ddo. 9 Mei No. 139. Verduistering gepleegd door een hulp-postcommies van de onder hem berustende gelden en waarden is een ambts-misdrijf (M. R. No. 12.) Diefstal van stukken uit een archief, openbare bewaarplaats S. D. ddo. 11 Maart 1902. De localen ingericht tot het bewaren van het archief van een militairen commandant, kunnen niet worden aangemerkt als een openbare bewaarplaats in den zin van art. 186 Swb. v. Inl. Een zooda nige is die, welke door het openbaar gezag is ingesteld. (M. R. No. 12.) Mededaderschap-Diefstal in een bewoond huis. S. D. ddo. 11 April 1902. Een beklaagde, die zijn medebeklaagde op zijn schouders laat staan en van dezen de door hem uit het schoenmakersatelier der strafgevangenis te Tjimahi 'weggenomen schoenen in ontvangst neemt en deze heelt, is mededader, géén medeplichtige. Deze diefstal is die van art. 302 1° Swb. v. Eur. evenals ook de wegname door middel van een valschen sleutel van goederen uit eenige kisten van gestrafte militairen in bewoonde kamers dier strafgevan genis valt onder art. 301 sub 1° Idem (M. R. No. 12.) Onwillige kwet suren bij wederspannigheid S. D. ddo. 25 April 1902. Wanneer bekl. bij zijne pogingen om zich aan eene patrouille, die hem in arrest wilde stellen, te ontrukken aan een der manschappen der patrouille eene zeer lichte verwonding toebrengt, kan zonder meer geen moedwil ivorden aange nomen, evenmin als het opzet gevorderd voor art. 164 Swb. v. Eur. Deze kwetsuur valt dus onder wederspannigheid (M. R. No. 12) Iets over de recidieve in het militair strafrecht (M. R. No. 12.) XVII. Internationaal recht. Oorlogspolitiek en oor- logsgebruiken. Les actes d'amnistie (R. Int. Mars. Avril.) Le droit actuel de la guerre terrestre: son application dans les conflits les plus récents. Vervolg (R. Int. Mars. Avril.) XVIII. Opleiding. Militair onder w ij s. Gymnastiek. Schermen. Sport. Voorbereidend militair onderricht. (M. G. Afl. 3.) Ueber die Berufs- bilding des deutsehen Offiziers. Vertiefung-nicht Erweiterung. (M Woch

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 721