64 voorschriftdoch hij m ij n onderdeel icil ik dat zoo niet liehhenhier zal het zus gebeuren." Bij lagere ondergeschikten zou men zulk, een uiting indisciplinair noemen Enz. Enz. Ge moet het artikel maar eens zelf lezen. De Hoofdredacteur van het Alg. Handelsblad voegt er aan toe Mogen wij voor bovenstaand opstel ernstig de aandacht vragen? Wat de schrijver zegt is waar. Wij kunnen na onderzoek er niet één woord tegen inbrengen. Het leger roept om hervorming Zie, dat wordt gezegd in een toonaangevend blad in Neder land, betreffende het Ned. Leger. Welke opmerking ligt nu voor de hand? Mijns inziens deze: Hoe is het dan mogelijk, dat bij een dergelijke wetenschap (want zij is hekend) men in het Ned. Ind. Leger nog voorstanders vindt voor detacheering van Ind. officieren bij het Ned. Leger, zoogenaamd tot verhooging van het peil hunner studies en wetenschap? Waarom de daarvoor uit te trekken sommen niet nuttiger besteed voor het Ind. Le ger? Hoe is het verder mogelijk, dat men onder de gegeven omstandigheden in zake onderwijs en opleiding van officieren voor den Ind. dienst het heft in handen kan geven van de militaire autoriteiten in Nederland? Hoe is het mogelijk, dat het Ind. Leger dan nog voorstanders telt voor een fusie der beide korpsen; en dat men het abnormale middel wil bestendigen en aanprijzen om loten van een vrij gezonden stam (Ind. Leger) tijdelijk in te enten op een tot in het merg zieken boom om de sappen dier loten te verfrisschen Ik spreek van een Ned.- Ind. standpunt. Natuurlijk Neen, brave, gij behoeft niet te antwoordenik heb het ant* woord gereed. Dat alles is mogelijk, omdat in het Leger ook in het onze aan het karakter niet de groote waarde wordt toe gekend, waarop het recht heeft. Omdat het eerst in de derde, misschien vierde plaats geëerd wordt. Omdat het meer als een toevallige gunstige eigenschap bij de beoordeeling van personen en zaken in aanmerking wordt gebracht, dan als een hoofdvoor waarde voor bevordering. (De in bepaalde woorden en volzin* nen benepen formules voor beoordeelingslijsten-invulling bewij zen dat). Omdat het schijnbaar de bevelvoering zoo moeielijk maakt, wanneer men rekening moet houden met de karakters

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 82