BOEKBEOORDEELING. Terreinleer, samengesteld bij de 7de af dee ling van het Departement van Oorlog (Onder- afdeeling Topographische Dienst.) 3de Her ziene uitgave. Batavia. Landsdrukkerij. 1902. De Topographische Dienst heeft ons verrast met een nieuwe omgewerkte uitgave van de „Terreinleer". Hoewel in hoofdzaak behoudens eenige redactiewijzigingen gelijk luidend aan de vorige uitgave, valt toch op enkele vermeldenswaardige afwijkingen te wijzen. In de eerste plaats zijn in 3 eenige beschouwingen betreffende de Orographie weggelaten, welke in het werkje minder op haar plaats waren. Belangrijk voor ieder officier zijn voornl. de nieuwe beschouwingen over schalen en legenda's (blz. 61 63) en de in 25 onder het hoofd „Ter reinopneming" vervatte beschouwingen over topographische en militaire- kaarten. Om het den gebruikers zoo gemakkelijk mogelijk te maken zijn als plaat VII en VIII keurig bewerkte legenda's aan het werk toegevoegd, a voor de Nederl. Ind. Top. kaarten in het algemeen, b speciaal voor de mili taire kaarten van Java schaal 150000. Ons lichaam. Aanschouwelijk voorgesteld door drie beweegbare gekleurde platen met verklaring. W. B. Moran-sard Amsterdam. De uitgever heeft ontegenzeggelijk een verdienstelijk werk gedaan door ten behoeve van het aanschouwelijk onderwijs een Nederlandsche verta ling het licht te doen zien v/h werkje van Dr. Minder. De duidelijke, net uitgevoerde, beweeglijke platen met de daarbij ge voegde verklaring lokken tot studie uit en zijn bijzonder geschikt ook voor zelfstudie. Hoe de uitgever een dergelijke bewerkelijke uitgave voor een zoo geringen prijs 0.60) het licht heeft kunnen doen zien, zal menigeens verwondering opwekken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 86