MEDEDEELINGEN. Geachte redacteur Zoudt u me willen verplichten met in het Indisch-Militair Tijdschrift do volgende regelen op te nemen In No. 4 v/d 33sten jaargang deelde ik mede, dat het mijn voornemen was middels dit tijdschrift de bezitters van het lste deeltje „Velddienst en Gevechtoefeningen. Ecne bijdrage tot opleiding van onderaanvoerders bij het Indische leger", bekend te maken met de aan te brengen wijzigin gen in den noodig gebleken herdruk. Bij de bewerking van dien herdruk bleek me echter, dat de gewenschte wijzigingen talrijker en meer omvattend waren dan ik aanvankelijk ver moedde, en als gevolg daarvan werd de herdruk van het lste deeltje een geheele omwerking daarvan. De aangebrachte veranderingen ban ik nu moeilijk in dit tijdschrift mededeelen, zonder al te uitvoerig te worden. Bij het herzien der kaar ten zijn de volgende veranderingen aangebracht: in de kaart van het oefeningsterrein No. 1 is Raw a kebo Nveranderd in Ratva kebo (O) en Rawa kebo (IE), welke heide kampongs nu van el kander gescheiden zijn door de Bandar Baroe, terwijl in schets No. 1, voorkomende op dat kaartblad, de sawah, waarin de post van veldwacht No. 3 is geplaatst, veranderd is in kampong, in overeenstemming met bovenbedoelde kaart. 1) U dank zeggende voor de verleende plaatsruimte. Aan de leden der Indische Krijgskundige Vereeniging wordt medege deeld, dat Z. E. de Gouverneur Generaal van Nederlandsch-Indië het Haar aangeboden beschermheerschap over onze vereeniging heeft aangenomen. Voorts stelde de groote deelname het bestuur in staat reeds dadelijk een proef te nemen met de uitgave van een eigen orgaan. Over korten tijd zal het debat over het onderwerp „Officiersopleiding in Indië" den leden worden toegezonden. Aangezien reeds één lid aan het Bestuur is ontvallen, terwijl de mo gelijkheid zich voordoet, dat binnen kort meerdere vacatures zullen ont- J. C. VAN DEN BeLI. 1) De herdruk is ook zonder kaarten verkrijgbaar bij den boekhandel Visser en Co.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 206