VOOR DE PRACTIJK. Onbillijke traktementen en toelagen. a. In tarief No. 2 vindt men eigenaardige traktementsverschillen voor tietrekkingen, die niet veel uiteenloopen, b. v. die van magazijmeesters 4e klasse der artillerie, der genie en der mil. administratie. Van al deze heeft de magazijnmeester der administratie de grootste verantwoor ding en de meeste kans om belast te worden, want alle artikelen, die hij onder zijn beheer heeft, zijn zeer gewild bij het koeliepersoneel en de corveeërs, terwijl niemand het in zijn hoofd zal krijgen om een kanon of geweer dan wel een Berthonboot mee te nemendaarbij komt nog, dat artikelen uit de magazijnen der artillerie en genie en die bij anderen gewild mochten zijn, haast allemaal tot de verbruiksartikelen behooren, die gemakkelijk ^verantwoord kunnen worden. Waarom magazijnmeesters 4e klasse der genie traktementen hebben van 150 en 200 en die der artillerie van ƒ120, terwijl hun kennis omtrent magazijnsbeheer niet hooger staat dan die van de magazijn meesters der administratie, is mij niet recht duidelijk. Bij de artillerie en genie ziet men, dat de conducteurs, die beschouwd worden minder te weten dan de magazijnmeester, ook minder traktement hebben dan een magazijnmeester. Dat zou toch bij de administratie ook kunnen? En zou men nu toch niet eens aan de stiefmoederlijke bedeeling der militaire administratie een einde kunnen maken door met de toeken ning der traktementen rekening te houden met de geldelijke verantwoor delijkheid, die aan de betrekking is verbonden? Wat hierboven is opgemerkt over magazijnmeesters der 4e klasse, is eveneens van toepassing op die der 3è, 2e en le klasse. b. Een opzichter der genie heeft een maandelijksch traktement van 100, 150 ol f 200, huishuur en vivres-indemniteit, maar behoeft daar voor alleen een uniform te dragen, als hij geen dienst heeft. Heeft hij echter dienst, dan krijgt hij nog werkgeld op den koop toe. Kan dit laatste bij zoo'n goede betaling er niet af? Een ander moet ook wel werken zonder werkgeld, zelfs wel op Zondag. Hetzelfde geldt in zeker opzicht voor alle genie-werklieden en geweer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 677